ПАТ „ЗАПОРІЖГАЗ” НЕПРАВОМІРНО ВІДМОВИЛО МЕШКАНЦЯМ МІСТА ЗАПОРІЖЖЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПОСЛУГИ ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЗА ВІДСУТНОСТІ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ПРИДБАННЯ ЦІЄЇ ПОСЛУГИ

Адміністративна колегія Запорізького обласного  територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації „Запоріжгаз” на 68 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем.
За результатами  розгляду колективної заяви мешканців будинку по вул. Патріотичній, 54-а у місті Запоріжжі, кв. №№ 28, 32, 36, 40 щодо безпідставного припинення з 01.04.2015 газопостачання в їх помешкання, в діях ПАТ „Запоріжгаз” відділенням виявлені ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції та розпочато провадження у справі. Встановлено, що підставою для відключення від газопостачання будинку № 54-а по вул. Патріотичній стало виконання робіт із заміни ділянки газопроводу середнього тиску. При обстеженні працівниками ПАТ „Запоріжгаз” системи газопостачання в квартирах №№ 28, 32, 36, 40 (крім квартири № 24 із-за відсутності доступу) порушень (нещільності) виявлено не було. В зв’язку з тим, що доступ до квартири № 24 був відсутній і причину падіння тиску у газопроводі не було усунено, пуск газу в газове обладнання квартир №№ 28, 32, 36, 40  фахівцями ПАТ „Запоріжгаз” здійснено не було.
Лише 29.04.2015 працівниками ПАТ „Запоріжгаз” була виконана реконструкція системи газопостачання та відновлено газопостачання по стояку заявників.
Таким чином, споживачі стали заручниками взаємовідносин ПАТ „Запоріжгаз” з мешканцем квартири № 24. Тобто, споживачі (мешканці квартир №№ 28, 32, 36, 40) несуть колективну відповідальність за недопуск до газових приладів в іншому приміщенні (квартирі №24), яка не перебуває в їх власності або користуванні, що не передбачено чинним законодавством.
В ході розгляду справи були виявлені інші факти непоновлення ПАТ „Запоріжгаз” газопостачання споживачам після проведення чергового планово технічного обслуговування.
За результатами розслідування дії ПАТ „Запоріжгаз”, які полягали у повній відмові мешканцям квартир №№ 28, 32, 36, 40 будинку № 54-а по вул. Патріотичній та №№ 182, 186, 190, 194, 198, 202, 206, 210 будинку 31 по пр. Радянському в наданні послуги з постачання природного газу, визнані відділенням порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє прес – служба Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
„ПАТ „Запоріжгаз” зобов’язано вживати заходи з метою забезпечення не тільки безаварійної, але й безперебійної роботи газорозподільної системи. Мешканці будинку, під’їзду, стояка не повинні бути заручниками ситуації та нести відповідальність за невиконання окремим споживачем (мешканцем окремої квартири, з яким укладено договір) своїх обов’язків. Внаслідок неправомірних дій ПАТ „Запоріжгаз” споживачі квартир в порушення їх прав, визначених чинним законодавством у сфері надання населенню послуг з газопостачання, майже місяць залишались без газу,” – наголосив голова територіального відділення Олександр Білий.