Католицька проща: паломники молилися за мир в Україні

Сотні людей  пройшли пішки  шлях у десятки кілометрів від Комишувахи до Запоріжжя. Проща тривала три дні і фінішувала  у неділю,  7 серпня, у католицькому храмі – Санктуарії  Бога Отця Милосердного.
Традиційно у заході,  вже у дев’ятнадцятий  раз організованому віруючими римо-католицького обряду,  взяли участь священики і представники  греко-католицької та православної громад.
Зазвичай захід проводять у серпні саме в ті дні, коли католики святкуватимуть День Бога Отця. Допоки такого свята ще немає у церковному календарі. Втім, настоятель Запорізької єпархії, єпископ-помічник  Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло підтвердив, невдовзі воно таки буде проголошено.
-Бог Отець – наш покровитель і захисник. Сьогодні ми переконуємося у плинності всіх авторитетів. І лише Він залишається з нами у найтяжчі миті нашого життя, – сказав єпископ Ян.- Тож  ми ідемо до Нього із своїм болем, і Він втамовує його. Ми ідемо до Нього із своїми радостями. І Він підсилює їх. У прощі  кожен з нас несе свою молитву, підкріплюючи випробуваннями паломницького шляху. Крім прохань про мир в Україні та єдність Церкви, у кожного з нас є про що попросити Бога для себе і близьких нам людей
Керівник паломництва, отець Андрій Попов, який не пропустив жодної прощі, підтвердив, що ця хресна хода є актом єднання представників різних християнських конфесій. Участь у паломництві беруть люди різного віку, йдуть цілими родинами, чимало й багатодітних батьків взяли із собою своїх діточок. Вони піддають себе  справжнім випробуванням – згодні  виносити всі тяготи і позбавлення нелегкої подорожі заради  високої мети: нині всі прагнуть миру в Україні.
-Це незабутнє відчуття нашої єдності зігріватиме нас ще довгий час, – поділилася прихожанка храму – багатодітна мати Наталя   Москалець. – Моя старша донька тринадцятирічна  Марійка останні кілька років поспіль разом із своїми однолітками регулярно бере участь у  прощі. У паломництві діти дорослішають, стають більш свідомими і відповідальними. Вірю, що наша спільна молитва і наша жертовність сприятимуть кращій долі для всього нашого народу.