Володимир Буряк : З проблемою не треба боротися - її треба запобігати

У Запоріжжі ремонтують каналізаційно-насосні станції, від яких залежить життєдіяльність трьох районів міста.
Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк перевірив хід робіт на двох великих проектах з ремонту каналізаційних мереж міста – на колекторах КНС- 1 і КНС- 23 – які обслуговують Александрівський, Вознесенівський і Хортицький райони міста.
“Ремонт інженерних мереж – один з пріоритетів нашої роботи. Не секрет, що каналізаційні мережі нашого міста знаходяться в аварійному стані. І, в моєму розумінні, набагато простіше запобігти ситуації, чим потім з нею боротися. Реалізація цих проектів вирішує цілий комплекс проблем: знижує аварійність мереж, зменшує екологічні риски, покращує якість лудіння сотень тисяч городян. Іншими словами – виконуючи ці проекти, ми запобігаємо можливим комунальним небезпекам для жителів трьох районів Запоріжжя”, – відмітив Володимир Буряк.
Всього на проект реконструкції КНС- 1 з бюджету міста було виділено близько 15 млн грн, а на КНС- 23 – більше 37 млн грн.
Зокрема, реконструкція аварійної ділянки колектора КНС- 23 в Хортицком районі – один з великих проектів з ремонту мереж, які реалізуються в Запоріжжі в 2016 році. Будівництво цього колектора починалося більше 50 років тому. Проте в експлуатацію він був введений тільки в 1982 році. У зв’язку з цим труби ще до початку експлуатації прийшли в аварійний стан. Колектор завдовжки 7,2 км забезпечував транспортування каналізаційних стоків з території правобережної частини міста, де мешкає більше 100 тис. запорожців. Пориви на колекторі викликали як незручності для городян, так і підвищували екологічні риски.
Щоб не допустити екологічної катастрофи – скидання каналізаційних стоків в р. Дніпро – було прийнято рішення зупинити перекачування стоків з цього колектору і перенаправити їх на КНС- 24. Це підвищило навантаження на діючий колектор до граничної, збільшило кількість витрат електроенергії на 100 тис. кВт/година в місяць, підвищило ризик аварійних ситуацій.
Щоб вирішити цей комплекс проблем, міською владою було прийнято рішення відремонтувати аварійну ділянку №3 колектори КНС- 23 від вул. Істоміна до камери гасіння. Загальна довжина ділянки колектора, який реконструюється, складає 3,7 тис. м. діаметром 630 мм
Реконструкція аварійної ділянки колектора КНС- 23 скоротить кількість аварійних ситуацій, мінімізує можливість провалів дорожнього полотна, запобіжить можливості скидань каналізаційних стоків в р. Дніпро.
КНС- 1 приймає стоки Лівого берега м. Запоріжжя, зокрема Александрівського і Вознесенівського районів. У 2009 році із-за аварійного стану труб колектора КНС- 1 почалася та, що просіла грунту. В результаті було прийнято рішення про реконструкцію аварійного об’єкту. Проте роботи були розпочаті тільки в листопаді 2015 року.
На даний момент роботи з реконструкції аварійної ділянки колектора КНС- 1 знаходяться в завершальній стадії. Рух на ділянці дороги, яка була перекрита під час ремонту, було відновлено 24 липня 2016 року.