Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки під час погіршення погодних умов

За прогнозами Укргідрометцентру, з 11 серпня в Україні спостерігатиметься різке погіршення погодних умов: грозові дощі, в окремих районах град, пориви вітру та шквали 15-22 м/с.
Вранці та вдень 12 серпня по місту Запоріжжя та по Запорізькій області очікується гроза, місцями град, шквал 18-23 м/с, 13 серпня денна температура повітря знизиться до 22-27. Про це повідомляє прес-служби ГУ ДСНС України у Запорізькій області.
ДСНС України у Запорізькій області закликає громадян дотримуватися елементарних правил безпеки, особливо під час перебування на вулиці. Намагайтеся не ходити попід розлогими деревами, а також тримайтеся подалі від рекламних щитів та ліній електропередач, адже пориви вітру можуть спричинити їх пошкодження.
Особливо обережними варто бути під час грози, адже це природне явище є досить небезпечним і може стати причиною виникнення надзвичайних подій.
Якщо під час грози ви перебуваєте у приміщенні:
-негайно зачиніть всі кватирки, вікна, двері;
-вимкніть електроприлади з розетки;
-перебувайте подалі від вікон, будь-яких металевих предметів;
-у квартирах не користуйтеся водогоном;
-утримайтеся від дзвінків по телефону, але якщо це необхідно — зробіть дзвінок одразу після чергового грозового розряду.
Якщо гроза застала вас на вулиці, у полі, на річці:
-не ховайтеся у невеликих спорудах, наметах, під поодинокими деревами – краще сховатися у будь-якому заглибленні;
-бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись;
-не лягайте на землю – сядьте, трохи схиливши голову;
-вимкніть мобільний телефон;
-складіть парасолю;
-якщо гроза застала вас у човні на водоймі, найбезпечніше вибратися з води на берег; якщо це неможливо, то намагайтеся сидіти в човні нерухомо, витягнувши весла, а вплав слід добиратися повільно, не розмахуючи руками.
Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.