Запоріжяобленерго реконструює мережі в прибережній зоні Бердянська

“Порушникам – багатотисячні штрафи. Добросовісним споживачам – нові лінії електропередач” – таким принципом мають намір керуватися бердянські енергетики.
Роботи, спрямовані на реконструкцію мереж, розпочаті в мікрорайоні Слобідка -прибрежному районі Бердянська, який найщільніше забудований приватними міні-готелями і на сьогодні є одним з найпроблемніших в плані енергозабезпечення.
Причина виникаючих проблем – несанкціоноване перевищення власниками готелів договірної потужності.
“Упродовж багатьох років в результаті саме таких дій власників приватних готелів у Бердянську щорічно під час курортного сезону без світла залишалися і жителі міста і відпочивальники”, – розповів начальник БГРЕС Микола Катрич.
За його словами напередодні курортного сезону – 2016 для недопущення подібної ситуації енергетики провели у Бердянську роботу з установки ввідних автоматів, які дозволяють контролювати навантаження абонента і у разі, якщо він перевищує дозволену встановлену потужність, знеструмлюють його.
“Таким чином, ввідні автомати, частіше звані “обмежувачами потужності”, дозволяють захистити від наслідків незаконних дій порушника його сусідів – добросовісних споживачів електроенергії” – пояснив Микола Катрич.
Проте влітку окремі власники готелів самовільно вивели ці автоматичні вимикачі з ладу.
В результаті, на Слобідці не лише поновилися перебої з енергопостачанням, але і вигоріло декілька прольотів лінії електропередач – 0,4 кВ, виконаною ізольованим дротом, чим енергокомпанії був причинний значний збиток.
Перевірки, проведені енергетиками після інциденту, вже виявили споживачів, з вини яких це сталося.
“Таким чином, впродовж літа 2016 року нам вдалося чітко розділити наших абонентів на добросовісних споживачів – тих, хто зробив заходи, необхідні для приведення свого енергоспоживання відповідно до вимог законодавства, і порушників Правил користування електроенергії”, – розповів начальник БГРЕС.
Тепер, порушників чекають передбачені законодавством санкції, а тих, хто у відповідність із законодавством подав заявки на збільшення договірної потужності, – нові лінії електропередач.
“Порушник, що створює своїми діями загрозу для нормального, – надійного і безперебійного енергопостачання, у відповідність з чинним законодавством, підлягає відключенню. Без попередження. На необмежений термін – до повного усунення порушення. Крім того, ми, безумовно, зробимо заходи для забезпечення компенсації збитку, заподіяного порушниками енергокомпанії. А для потреб добросовісних споживачів ми реконструюємо мережі таким чином, що б вони могли гарантовано отримувати електроенергію в тих об’ємах, які їм потрібні”, – пояснив Микола Катрич.
Зараз, за його словами, Дирекція з перспективного розвитку й інвестиціям Запоріжжяобленерго завершує проектні роботи, необхідні для установки на Слобідці, – по вул. Чубаря розвантажувальної щоглової трансформаторної підстанції потужністю 160 кВА і будівництва нової лінії електропередач 6кВ.
Будівельні роботи планується провести після закінчення курортного сезону, щоб не створювати незручностей жителям і відпочивальникам Бердянська.