Фахівці-піротехніки знешкодили 26 небезпечні знахідки часів війн

В районі перепелиної ферми с. Мар`євка Запорізького району місцевими мешканцями під час проведення сільськогосподарських робіт виявлено підозрілі предмети схожі на вибухонебезпечні. Громадяни передали інформацію до Служби порятунку «101».
Групою розмінування АРЗ СП м. Запоріжжя знешкоджені мінометні міни калібру 82мм – 20 одиниць, мінометні міни калібру 51мм – 2одиниці, гранати Ф-1 – 4 одиниці, які були виявлені 10 серпня. Загалом бійці ДСНС виявили та знешкодили – 26 одиниць.
Фахівці знищили вибухонебезпечні предмети шляхом контрольованого підриву на спеціально відведеному майданчику з дотриманням правил техніки безпеки.
Рятувальники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.
Ваші дії після виявлення підозрілого предмета:
– припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;
– в жодному випадку не рухати підозрілий предмет;
– організувати охорону небезпечного місця;
– не допускати сторонніх осіб, особливо дітей, до знахідки, доки не прибули спеціалісти;– ні в якому разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет.
Виявлені ВНП знищуються в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками з дотриманням правил