Запорізька митниця працює у режимі "єдиного вікна"

З першого серпня 2016 року посилено взаємодію між ДФС та іншими контролюючими органами при здійсненні митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю шляхом впровадження інформаційної системи за принципом “єдиного вікна” з використанням електронних засобів передачі інформації.

Про це повідомляє Головне управління ДФС у Запорізькій області.
Як зазначив в. о. начальника Запорізької митниці ДФС Антон Жучков, “єдине вікно” – це, перш за все, сучасний інструмент спрощення митних процедур, який передбачає створення єдиної електронної бази даних результатів державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України, та дозволяє здійснювати взаємодію в автоматичному режимі.
–На сьогоднішній день уже проведено навчання співробітників митниць та суміжних органів щодо застосування програмного забезпечення “єдиного вікна”, яке складається з кількох частин, – зазначив керівник митниці.
Перша частина – це робоче місце митника. Тобто це той модуль у складі автоматизованої системи митного оформлення, який дозволяє митнику виконувати завдання, визначені встановленим порядком інформаційного обміну.
Друга частина – це автоматизована система, яка відповідає за прийняття повідомлень від декларанта та за розсилку повідомлень, у тому числі за принципом “мовчазної згоди”. Працює повністю в автоматичному режимі.
Третя частина – модуль для роботи контролюючих органів. Це – веб-інтерфейс, який дозволяє працівникам контролюючих органів переглядати надіслані декларантами документи, приймати рішення по цим справам, вносити результати видів контролю та узгоджувати час проведення огляду.
Запорізька митниця ДФС провела спільну нараду з представниками регіональних контролюючих органів з питань взаємодії під час здійснення державного контролю за принципом “єдиного вікна”. Учасники зібрання засвідчили готовність служб Запорізького регіону до впровадження нової технології.
–Перший досвід застосування принципу “єдиного вікна” свідчить про позитивні результати впровадження ефективного та оперативного інформаційного обміну з іншими контролюючими органами із застосуванням сучасних ІТ-технологій, адже створення “єдиного вікна” покликано скоротити час, необхідний для завершення митного контролю, мінімізувати корупційні прояви та кількість правопорушень, – наголосив Антон Жучков.