Хортиця єднає Україну!

Біля Запорізького дубу на Верхній Хортиці мандрівники об’єднали землі з 7 областей країни та з 7 затоплених козацьких січей. Ґрунт, який зібрали дві групи учасників пішої та річкової експедицій вкладуть в Курган єдності та миру на Хортиці. Подію учасники з різних міст України присвятили ювілею незалежності держави.
Аби дістатися кургану команда всеукраїнської пішої експедиції з 3 чоловіків подолала 800 кілометрів уздовж річки Дніпро за 50 днів. На кожній із зупинок в 7 областях країни спортивні туристи збирали землю.  Нещодавно з експедиції Дніпром повернулися два катамарани із 5 матросами, які пройшли шлях по всіх затоплених козацьких січах та взяли проби ґрунту з дна, де раніше стояли Томаковська, Микитинська, Чертомликська, Базавлуцька, Нова, Кам,янецька та Лежківська Січі. Почався похід від фортеці Кодак, морським вовкам вдалося дійти по воді до фортеці Кінбурн. Проби ґрунту привезли в Запоріжжя.
Мандрівників зустрів президент ВГО «Всеукраїнської федерації «Спас»  Олександр Притула, біля кургану, в якому вже знаходиться земля з 12 країн світу та навіть камінь з Афону. Туди ж заклали 14 капсул із землею. Курган був закладений Олександром 2014 року.
«Запоріжжя обрали не випадково, адже вважаємо о. Хортицю історичною столицею та душею країни»- підкреслюють учасники експедицій.
Привітати мандрівників на запорізькій землі прибув директор Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Ігор Гармаш. Він подякував завзятих чоловіків за внесок в розвиток культурної спадщини України.
«Кожен з мандрівників, який сьогодні заклав землю в запорізький курган, віднині прописаний на нашій землі», – підбив риску   президент ВГО «Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула.

 

 

Вл.інф.