Володимир Буряк: Я не дам знищити ЖКГ Запоріжжя

Сьогодні, 15 серпня, виконавчий комітет Запорізької міської ради своїм рішенням затвердив тарифи за обслуговування будинків, які повністю обгрунтовані комунальним підприємством «Наше місто». Тарифи були затверджені одноголосно.
Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк нагадав присутнім про ситуацію, що склалася у сфері ЖКГ Запоріжжя: «Кожен мешканець нашого міста бачить, до чого довело міське житлове господарство КП «Основа» своєю безгосподарністю: це руїна. Не може існувати комунальне підприємство, яке постійно датується! По-перше, запорожці не повинні зі своїх кишень компенсувати недбалість і злочинну безвідповідальність бездарних керівників. По-друге, якщо підприємство датувати, воно просто не буде розвиватися, і, відповідно, надавати якісні послуги, яких гідні городяни», – сказав мер.
Володимир Буряк також зазначив, що розуміє, наскільки питання тарифу невдячна тема, тому закликав членів виконкому думати про життєдіяльність міста.
“Тариф повністю обгрунтований. Нами були виключені ті витрати, які не повинні оплачувати люди. Наприклад, такі позиції як аварійна служба і диспетчеризація. Адже якщо трапляється аварія, то це наша недоробка, а не провина жителя. Сьогодні модно говорити про підвищення тарифів : це гра на емоціях і помилці про існування безкоштовного сиру. Але за нормальну життєдіяльність міського господарства відповідальні ми. Тому я не дам остаточно знищити ЖКГ нашого міста”, – резюмував міський голова.
Присутній на засіданні виконкому директор КП “Наше місто” Олександр Николаєнко відмітив, що пропоновані тарифи є економічно обгрунтованими. “Такі реалії, що значну частину тарифу складають, наприклад, витрати на електроенергію, ціна на яку виросла за останні роки у декілька разів”, – відмітив він.
Що стосується самого тарифу, то він складе в середньому 3,15 грн за квадратний метр. Окрім цього, міський голова відмітив, що надалі цей тариф ще зменшиться на 8-9 %.
Відмітимо, що перший варіант рішення про затвердження тарифів за обслуговування будинків обговорювався на минулому засіданні виконавчого комітету. Тоді, за пропозицією міського голови Володимира Буряка, розгляд проекту був перенесений. Тоді міський голова висловив думку, що запропонований варіант тарифів може бути переглянутий у бік зменшення. За словами заступника міського голови Олексія Бородая, в результаті проведеної за дорученням Володимира Буряка роботи дійсно вдалося понизити початковий пропонований тариф.
Як відмітив Олексій Бородай, головне, що тепер плата з мешканців братиметься тільки за фактично виконані роботи, у тому числі і в частині проведення поточних ремонтів. Відмітимо, що при тарифі, що діє на сьогодні, городяни фактично не отримували оплачуваний ними об’єм послуг, оскільки велика частина коштів, призначених на фінансування поточних ремонтів і інших робіт йшла на виплату зарплати працівникам ГКП «Основа».
“Також важливо, що для аварійних будинків – а таких в місті 312 – тариф буде ще менше. Із складових затвердженого сьогодні тарифу відніме 1,12 грн, цільове призначення яких – поточний ремонт”, – резюмував Володимир Буряк.