Необхідно зберегти студентам стипендії

Партія «Наш край» вимагає від уряду офіційно заявити про те, що пропозиція Мінфіну про позбавлення студентів стипендій не буде ними підтримана. Про це заявив депутат Запорізької обласної ради Володимир Величко.
Депутат зазначив, що чиновники по-різному коментують ситуацію, а тому уряд повинен висловити офіційну позицію щодо скасування стипендій.
«Згідно з оприлюдненою інформацією, Мінфін пропонує залишити стипендії тільки соціально незахищеним студентам, а також докторантам і аспірантам. Сьогодні міністр фінансів заявив, що академічні стипендії збережуть, лише збільшать бал для їх отримання. Ці слова не відповідають документам, які Мінфін направив до Міносвіти, тому ми вимагаємо офіційної відповіді від уряду», – підкреслив Володимир Величко.
За його словами, спроби міністерства фінансів заощадити кошти за рахунок студентів – не перший експеримент над системою вищої освіти, здійснений в цьому році.
«Спочатку міністерство освіти змінювало кількість бюджетних місць вже після того, як абітурієнти визначилися з майбутніми вузами і здали ЗНО. Потім перерозподіл держзамовлення вже при подачі документів. Тепер чиновники придумали черговий хід – забрати у студентів стипендії, що неприпустимо», – коментує Володимир Величко.
На думку депутата, замість пошуку легких шляхів поповнення бюджету, чиновникам краще докласти більше зусиль у боротьбі з корупцією.
«Боротьба з корупцією заощадить державі стільки грошей, що і на пенсії, і на стипендії, і на істотне зниження тарифів вистачить», – резюмував Володимир Величко.
Як відомо, нещодавно Мінфін направив головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік і проекту прогнозу державного бюджету на 2018-2019 рр. У цьому листі йдеться про те, що на наступний бюджетний рік витрати на стипендію передбачені тільки для учнів і студентів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів I-III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також аспірантам і докторантам.