ПАО "Запоріжсталь" приступив до активної фази будівництва газоочищення агломашини № 6

ПАО “Запоріжсталь” приступив до активної фази будівництва і монтажу газоочисного об-ладнання на агломашині № 6. Інвестиції комбінату в установку нових газоочисних систем на агломашинах № 3-6 складають близько 630 млн грн.
Зараз закінчені роботи з фундаменту, змонтовано більше 300 тон металоконструкцій, про-ходить монтаж устаткування газоочищення агломашини № 6. Нагадаємо, це остання аг-ломашина комбінату, яка буде обладнана новітнім газоочищенням. За період з 2013 року встановлено газоочисне устаткування агломашин №1 і 2. Нові газоочищення агломашин № 3-5 вже побудовані і працюють в режимі дослідно-промислової експлуатації.
“Ми системно працюємо над екологічною модернізацією аглоцеха. Послідовне будів-ництво газоочищень ведеться впродовж більше двох років. До кінця жовтня буде закін-чене газоочищення шостої агломашини і повністю введений в експлуатацію увесь газо-очисний комплекс аглофабрики, який дасть видимий результат зниження викидів”, – за-явив Генеральний директор ПАО “Запоріжсталь” Ростислав Шурма.
Реконструкція і установка газоочисних систем агломераційного виробництва комбінату здійснюються згідно з програмою екологічної модернізації комбінату і Трибічною угодою між Міністерством екології України, Запорізькою обласною радою і ПАО “Запоріжсталь”.
Постачальник основного газоочисного устаткування для аглоцеха комбінату – найбільший український виробник – Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”, устаткування постачає компанія REITZ (Німеччина).
Сучасна система газоочищення забезпечує на агломашинах очищення повітря від пилу – до 20 мг/м3, по сірчистому ангідриду – нижче 400 мг/м3, що відповідає європейським нор-мативам викидів, а також дозволяє поетапно знижувати скидання шламових вод від обо-ротного циклу аглофабрики. Про це повідомляє прес-центр ПАО “Запоріжсталь”.