Нові повноваження об’єднаних територіальних громад

Під керівництвом заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко відбувся семінар-нарада щодо повноважень органів місцевого самоврядування  об’єднаних територіальних громад у сферах медицини, освіти, містобудування соціального захисту населення  та дітей. Про це повідомляє Управління у справах преси та інформації.
У заході взяли участь керівники та фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації, зокрема Департаменту охорони здоров’я, освіти і науки, Служби у справах дітей, Офісу реформ у Запорізькій області, Управління містобудування та архітектури, а також представників ОТГ, які практично закінчили процес об’єднання територіальних громад.
-Практика показала, що в процесі об’єднання громад виникає дуже багато складнощів та питань, тому метою нашого заходу є провести роз’яснювальну роботу та знайти шляхи вирішення труднощів, з якими найчастіше стикаються представники об’єднаних територіальних громад. Головне, щоб люди могли отримувати всі послуги в межах повноважень територіальних громад та на собі відчути перспективи й позитивні сторони самої ідеї об’єднання, а також задоволення інтересів громадян у всіх сферах життєдіяльності – зазначила Зінаїда Бойко.
Учасники наради докладно обговорили такі важливі для об’єднаних територіальних громад питання, які стосуються організації медичної допомоги, функціонування закладів освіти та створення системи управління освітою, виконання власних повноважень об’єднаних територіальних громад  з надання соціальних послуг, забезпечення прав та  інтересів дітей в умовах децентралізації, розмежування повноважень служб у справах дітей та об’єднаних територіальних громад;  функції, обов’язки та повноваження старости громади, підготовка містобудівної документації тощо.
Особливу увагу приділили питанню фінансування вже існуючих територіальних громад, яке здійснюється за кошти державного бюджету, зокрема очікується, що кошти буде спрямовано на соціально важливі об’єкти, поліпшення інфраструктури на місцях, розвиток освіти та медичної галузі.
За результатами наради представники облдержадміністрації  відповіли на  запитання присутніх.