Рятувальники відпрацювали дії при отриманні сигналу «Збір-аварія»

Сьогодні, 19 серпня, оперативно-рятувальна служба Запорізької області отримала повідомлення «Увага! Оголошено збір-аварія!». Це була навчальна «тривога», основною метою якої стала перевірка дієздатності існуючої системи оповіщення співробітників Служби порятунку та їх готовності до реагування на надзвичайні ситуації в разі їх виникнення.
В умовах соціально-політичної ситуації в країні, враховуючи високий ступінь ризиків особливо для нашої області, яка входить до жовтої зони ймовірного виникнення терористичної загрози, даний сигнал може свідчити про те, що десь сталася надзвичайна ситуація або існує реальна загроза її виникнення. Про це повідомляє прес – служба ГУ ДСНС України у Запорізькій області.
Так, в рамках заходу відпрацьовувався алгоритм та порядок оповіщення начальницького й рядового складу апарату Головного управління й підпорядкованих підрозділів, перевірено зовнішній вигляд рятувальників, вміст та придатність «тривожної валізи» та засобів індивідуального захисту органів дихання, які має кожен рятувальник.
Крім того, на базі загону технічної служби м. Запоріжжя відбулося розгортання зведеного загону та перевірка готовності до дій за призначенням. Одночасно аналогічні заходи пройшли на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення смт Мирне.
Начальник Головного управління ДСНС України у Запорізькій області генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський зазначив: «Перевірка готовності наших підрозділів до виконання завдань за призначенням проводиться систематично. Разом з перевіркою готовності рятувальників ми переконались в готовності пожежно-рятувальної, спеціальної та інженерної техніки, яка є на озброєнні підрозділів. Результати показали, що запорізькі рятувальники готові до реагування на надзвичайні події та ситуації в разі їх виникнення», – наголосив Олексій Миколайович.