Полегшення навчання учнів початкової школи

В Україні запроваджується спрощена програма навчання для учнів 1-4 класів, за якою діти будуть навчатися вже з 1 вересня. Йдеться не тільки про полегшення навчання для учнів початкової школи, але й усунення дублювання інформації, відбір найбільш важливих тем та їх логічний виклад, а також запровадження більш компетентного підходу до викладання предметів і дисциплін. Про це повідомляє Управління у справах преси та інформації.
У зв’язку з цим для методистів районних та міських відділів освіти проведено семінар з питань оновлення програми 1-4 класів, на якому робітникам освіти представили допоміжні методичні матеріали для вчителів щодо змін методики викладання. Присутні змогли ознайомитися та детально обговорити всі інновації та нововведення.
Зміни торкнулися всіх предметів і програм. Загалом внесено зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов тощо.
Відтепер учителі матимуть право визначати кількість годин на вивчення кожної окремої теми самостійно, враховуючи індивідуальні особливості дітей, та  матимуть більшу свободу в підходах до навчання. Вивчення деяких тем перенесено до більш старших класів.
Довідково: розвантаження навчальних програм для початкової школи – це спільний проект Міністерства освіти і науки України та відкритої он-лайн платформи Ed-Era.com, що реалізувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Внесення змін відбувалося у кілька етапів. Протягом двох широких обговорень програм на відкритій платформі вчителі, експерти, активісти та батьки залишили більше 8 тисяч коментарів з пропозиціями змін до програм. Загалом у широкому обговоренні взяли участь більше 4 тисяч учасників, за он-лайн конкурсом було відібрано 20 модераторів, які обробляли всі пропозиції та безпосередньо вносили зміни до програм. Розвантаження навчальних програм – не перший проект за участю МОН, що підтримує Міжнародний фонд «Відродження». Завдяки підтримці фонду в Україні було запроваджено зовнішнє незалежне оцінювання, що дозволило подолати корупцію при вступі до вищих навчальних закладів та стало “золотим” стандартом реформ в Україні.