Служба зайнятості інформує

Щоб підтвердити професійний досвід безробітних чи працівників достатньо звернутися до центру зайнятості.

Шановні роботодавці! Якщо у Вас працює кухар без спеціальної професійної освіти, зверніть увагу, що питання підтвердження його кваліфікації з отриманням відповідного документа може бути вирішено за допомогою cлужби зайнятості.
Неформальне навчання – це здобуття людиною знань, умінь і навичок завдяки професійному досвіду, але не підтверджене документом установленого зразку про присвоєння відповідної робітничої кваліфікації.
Згідно з законодавством підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями орієнтоване на роботодавців та громадян, для перших – це змога підвищити продуктивність праці та посилити конкурентні переваги за наявності кваліфікованих кадрів, для других – це прискорення пошуку роботи та працевлаштування, попередження та зменшення рівня безробіття, здобуття вищого рівня кваліфікації та кар’єрного зростання.
За допомогою неформального професійного навчання за сприяння служби зайнятості працівники підприємства зможуть підтвердити свою кваліфікацію та отримати свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання встановленого зразка.
На даний час чинним законодавством України передбачена можливість підтвердити результати неформального навчання за професіями «кухар (3-6 розряд)», «зварник (6-8 розряд)» і «охоронник (1-2 розряд)».
Щоб отримати направлення для проходження підтвердження результатів неформального навчання необхідно звернутися до центру зайнятості.
Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів фізичних осіб або роботодавця (у разі направлення ним особи).
За більш детальною інформацією з питань чинної нормативно-правової бази, заповнення анкет самооцінювання та з інших можна звернутися до фахівців центрів зайнятості області, які безпосередньо відповідають за даний напрям діяльності. Про це повідомляє Запорізький обласний центр зайнятості.