У Запорізькій митниці обговорили механізми запровадження системи "єдиного вікна"

Питання взаємодії контролюючих органів за принципом “єдиного вікна” та удосконалення митного контролю стали ключовими на робочій нараді керівництва Запорізької митниці ДФС з представниками територіальних органів державного контролю, яке відбулося за участю членів Громадської ради при ГУ ДФС у Запорізькій області.
Відкриваючи захід, в. о. начальника Запорізької митниці ДФС Антон Жучков зауважив, що на даний момент існує необхідність популяризації серед запорізьких суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності системи “єдиного вікна” та залучення широкого кола представників бізнесу до електронного сервісу.
Заступник начальника відділу організації митного контролю Запорізької митниці ДФС Андрій Тищенко наголосив на перевагах електронного декларування, передусім, для суб’єктів господарювання. Так, на сьогодні фактично вдвічі скорочено час митного оформлення товарів – замість регламентованих Митним кодексом України 4 годин митники здійснюють ці процедури у середньому за одну годину 28 хвилин. А принцип “єдиного вікна” дозволяє зручно пройти усі види контролю при ввезенні та вивезенні товарів через митну територію України упродовж кількох годин. Усі процеси відбуваються при цьому в електронній площині.
Учасники наради проаналізували фактори, що стримують взаємодію митних та інших органів контролю, які залучені до реалізації принципу “єдиного вікна” та підприємствами, визначили шляхи усунення проблем з метою активізації даного напряму роботи.
Крім того, для належного рівня функціонування принципу “єдиного вікна” керівництво Запорізької митниці висловило пропозицію щодо проведення практичного навчання, участь у якому візьмуть працівники митних постів та контролюючих органів безпосередньо у місцях митного оформлення. Про це повідомляє ГУ ДФС у Запорізькій області.