Міський голова Володимир Буряк доручив КП "ЕЛУАД" до 1 жовтня завершити підготовку снігоприбиральної техніки

До порядку денного засідання виконавчого комітету Запорізької міської ради включені більше 130 питань, що стосуються різних сфер життєдіяльності міста. Однією з головних тем обговорення стало затвердження заходів з прибирання території міста від снігових заметів, ожеледі, посипанню сипкими матеріалами в осінньо-зимовий період 2016-2017 років.
Заступник директора департаменту інфраструктури і благоустрою міської ради Віктор Хоцький відмітив, що раніше подібні заходи затверджувалися у вересні або жовтні, але цього року, за дорученням міського голови Володимира Буряка, це вирішено зробити в серпні.
-Ухвалення такого рішення в серпні дозволить нам краще підготуватися до роботи в умовах зими, – відмітив Віктор Хоцький.
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради був затверджений склад міського штабу для оперативного керівництва роботами з боротьби з сніговими заметами і ожеледдю. Його очолив заступник міського голови Володимир Волобуєв.
Основним підприємством, що здійснює зимовий зміст доріг, в Запоріжжі являється КП “ЕЛУАД”. Віктор Хоцький відмітив, що підприємству доручено підготувати усі 80 одиниць снігоприбиральної техніки, закупити 2,5 тисячі тон солі і 25 тисяч тон відсівання.
-Підготовка техніки КП “ЕЛУАД” до роботи в умовах зими має бути завершена у вересні. Вже першого жовтня ми проведемо перевірку готовності снігоприбиральної техніки, – сказав Володимир Буряк.
Також цього року КП “ЕЛУАД” закупить десять дорожніх машин для прибирання доріг від снігу і льоду. Кошти на це виділені з бюджету Запоріжжя.
-Довгий час нова снігоприбиральна техніка для КП “ЕЛУАД” не закуповувалася. На сьогодні 80 одиниць для міста недостатньо, це дозволяє обслуговувати тільки 40% міських доріг. Закупівля десяти нових машин дасть можливість понизити гостроту проблеми, – заявив Віктор Хоцький.
У рамках підготовки до зими КРСП “Зеленстрой” продовжує обрізання зелених насаджень, видалення аварійних дерев, КП “Запорожгорсвет” – ремонт мереж зовнішнього освітлення, у тому числі на міських магістралях.
Допомога КП “ЕЛУАД” в умовах зими робитимуть підприємства, установи, організації різних форм власності, оскільки власної техніки для оперативної ліквідації наслідків негоди у запорізьких шляховиків доки недостатньо.
До прибирання снігу, обробці територій матеріалами антиожеледі притягуватиметься техніка концерну “Міські теплові мережі”, “Зеленстроя”, “Запорожгорсвета”, “Титану”, “Водоканалу” і інших комунальних підприємств. Всього 119 одиниць.
Також районним адміністраціям Запорізької міської ради доручено закріпити за підприємствами, організаціями і установами району різних форм власності території для прибирання від снігу, обробки матеріалами.
Управлінню з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення міської ради доручено створити резервний запас, паливно-мастильних матеріалів, які можна буде використати для роботи техніки в ході ліквідації наслідків зимової негоди.
Члени виконавчого комітету Запорізької міської ради підтримали план заходів з прибирання території міста від снігових заметів, ожеледі, посипання сипкими матеріалами в осінньо-зимовий період 2016-2017 років.