Уперше прийнята міська програма, спрямована на соціальний захист дітей і розвиток сімейних форм виховання

Одне з важливих питань на порядку денному сесії міської ради, яка відбулася учора 25 серпня, – прийняття “Програми соціального захисту дітей і розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки в Запоріжжі на 2016-2018 роки”.
За даними на 1 липня поточного року на обліку служби (управління) у справах дітей міської ради перебувають 1079 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. Питання їх підтримки, як на державному рівні, так і на міському визначені пріоритетними.
Метою програми є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи соціального захисту дітей в Запоріжжі, забезпечення прав, свобод і законних інтересів, відвертання бездоглядності і здійснення правопорушень. Серед пріоритетних напрямів також  розвиток сімейних форм виховання хлопченят і дівчаток з числа сиріт і позбавлених батьківської опіки, створення відповідних умов для реалізації права кожної дитини виховуватися в сім’ї.
Основні напрями подолання сирітства це соціально-правова підтримка дітей, проведення комплексу заходів для їх соціальної адаптації, забезпечення інтеграції зусиль органів місцевого самоврядування, організацій і установ, спрямованих на їх захист.
У рамках реалізації програми передбачено прийняття ряду заходів, спрямованих на вирішення проблеми дитячої безпритульності і бездоглядності і розвиток сімейних форм виховання. Планується притягнути до співпраці громадські і благодійні організації, робота яких пов’язана з соціальним захистом дітей.
З метою виконання завдань програми заплановані заходи по своєчасному виявленню дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, індивідуальна робота з ними, також проведення профілактичних рейдів, консультативної роботи з батьками і інше. У випадках, коли існує загроза життя і здоров’ю дітей, їх забиратимуть з таких сімей. Буде організована інформаційна компанія по популяризації сімейних форм виховання. Альтернативними формами облаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки стануть прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу.
Важливим питанням є також забезпечення прав дітей цієї категорії на житлі. Для цього буде створений реєстр нерухомого майна дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, здійснюватиметься контроль за збереженням їх житлових і майнових прав і інше.
Депутати підтримали цей проект. Про це повідомляє офіційний сайт Запорізької міської влади.