З вересня на міських автобусних маршрутах почнуться перевірки якості обслуговування пасажирів

Міська влада серйозно взялася за вирішення проблеми якості обслуговування пасажирів на міських маршрутах.
Згідно з розпорядженням міського голови Володимира Буряка, підписаного 11 серпня, планується створити робочу групу з питань проведення перевірок стану обслуговування міських автобусних маршрутів загального користування. З вересня в обласному центрі стартують перевірки, покликані навести порядок в системі пасажироперевезень. Про це повідомив в ході наради з керівниками підприємств-перевізників, яке відбулося сьогодні 26 серпня в управлінні транспорту і зв’язку міської ради його начальник Олександр Власюк. У нім також взяли участь фахівці прокуратури, управління Укртрансбезпеки в Запорізькій області, національній поліції України.
-Головні завдання – забезпечити безпеку перевезення пасажирів, поліпшити якість обслуговування на міських автобусних маршрутах. Відбувається велика кількість ДТП за участю маршрутних перевізників. Потрібен комплексний підхід в рішенні ситуації, що склалася. Також сьогодні будуть розглянуті питання з перевізниками з наявності їх транспортних засобів в єдиному державному реєстрі, відповідно до вимог законодавства, – зазначив Олександр Власюк.
Учасники зустрічі привели невтішні цифри статистики ДТП за участю маршрутних автобусів. З початку 2016 в Запоріжжі зафіксовано 28 ДТП, в яких 39 осіб було травмовано. З вини водіїв маршруток в поточному році сталося 17 аварій з 48 потерпілими. У 2015 – 9 ДТП з 22 потерпілими. Співробітники поліції говорять про необхідність посилення заходів з контролю за пасажироперевезеннями.
-Водії маршруток розмовляють по телефону і рахують гроші одночасно, порушують правила заїзду і виїзду на зупинках, підрізують один одного, залишає бажати кращого стан самого транспорту, не кажучи вже про хамство по відношенню до пасажирів. Роз’яснювальна робота завершилася, тепер штрафуватимемо за порушення. Сума штрафу в середньому складає близько 425 грн, – розповів начальник управління патрульної поліції, капітан поліції Роман Пилипенко.
Також планується створення окремих поліцейських патрулів, які щодня контролюватимуть роботу маршрутного транспорту.