Запорізька міська рада закликає центральні органи влади встановити справедливі тарифи на послуги ЖКГ і підвищити соціальні стандарти

На сесії було прийнято Звернення Запорізької міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України і Голови Верховної Ради України 8 скликання “Про неконституційність і несправедливість підняття величини тарифів на комунальні послуги для населення”.
Відмітимо, що до початку сесії міської ради депутати міської ради внесли декілька проектних рішень, що стосуються підвищення тарифів в Україні. Серед них були проекти депутатів міської ради Віктора Прита і Руслана Божко. В ході обговорення міський голова Володимир Буряк запропонував депутатам підготувати спільний проект – звернення, внісши необхідні правки, що і було зроблено.
-Це дуже важливе питання для усіх запорожців. Тому необхідно виробити єдину позицію, щоб проект був підтриманий вже сьогодні більшістю нашого депутатського корпусу, – відмітив Володимир Буряк.
В результаті доопрацювання і активного обговорення підготовлений документ був підтриманий Запорізькою міською радою. У Зверненні підкреслюється неприпустимість твердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг підвищення тарифів без узгодження з органами місцевого самоврядування, без урахування реальних життєвих умов людей і збільшення розмірів мінімальної зарплати і пенсії.
Депутати визнали підвищення тарифів на централізоване опалювання і централізоване гаряче водопостачання порушенням соціальних основ конституційного ладу України, порушенням норм Конституції України.
Відзначається, що зростання вартості послуг ЖКГ приведе до погіршення фінансового положення населення, 70% якого знаходиться за межею бідності.
У зв’язку з цим депутати Запорізької міської ради запропонували центральним органам влади відмінити постанови Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг підвищення тарифів, якими з 1 травня і 1 липня 2016 року підвищені тарифи на послуги ЖКГ для населення.
Запорізька міська рада також запропонувала Верховній Раді прийняти мораторій на підвищення тарифів на послуги ЖКГ до моменту підвищення мінімального розміру пенсій, зарплат і інших соціальних стандартів до 3500 гривен.
Ще однією важливою вимогою, включеною в Звернення, стало введення заборони на арешт нерухомого майна боржників за житлово-комунальні послуги.