Школи запорізької області прийняли особливих першокласників в рамках проекту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища»

Дружина Президента України пані Марина Порошенко відвідала урочистості з нагоди початку нового навчального року в двох школах-учасниках практичного науково-педагогічного експерименту в Запорізькій області. Серед них – Запорізька ЗОШ № 66 та Балабинський НВК «Престиж». Саме ці заклади сьогодні вперше відкрили свої двері для «особливих» першокласників. Учні з інвалідністю отримали можливість з першого до останнього класу навчатися в середовищі однолітків. Про це повідомляє Управління у справах преси та інформації.
У вітальному слові пані Марина Порошенко наголосила, що інклюзивна освіта – це не просто рука допомоги «особливим» дітям, це приклад поваги один до одного та джерело чуйності й людяності для всіх нас.
-Від щирого серця вітаю всіх вас з початком нового навчального року. Сьогодні всі діти України роблять нові кроки до знань. Запоріжці вже мають досвід допомоги дітям з інвалідністю і це дуже важлива справа для того, щоб вони знайшли себе у житті. Дякую педагогам та батькам за те, що виховуєте дітей у дусі взаємоповаги і рівності. За те, що вірите в них і надаєте їм гідний приклад для наслідування. Дуже важливо, щоб «особливі» діти відчували себе потрібними в колі друзів. Допомагайте їм і поважайте один одного. Будьте гідними синами і доньками нашої рідної землі. Любіть Україну, тому що ви – її майбутнє, – зазначила Марина Порошенко.
Під час свята Першого дзвоника, школярів також привітали батьки та творчі колективи. А випускник Балабинського навчально-виховного комплексу «Престиж» Геннадій Кісільов зазначив, що саме завдяки Марині Порошенко ці діти почуватимуться потрібними та не самотніми на своєму майбутньому шляху.
Як зазначив у своєму вітальному слові голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, головна мета проекту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища» – об’єднати всіх малят, не зважаючи на їх особливості. І в цьому запоріжцям допоможуть людяність і доброта.
-В нашій області більше шести тисяч дітей з особливостями, а це практично кожна десята дитина в регіоні. І кожен з них потребує уваги та підтримки. Сьогодні в пілотному проекті стартують 11 шкіл з першокласниками. Загалом 53 школи Запорізької області мають інклюзивні класи різних вікових категорій. Ми дуже вдячні Марині Порошенко за те, що ми обрані пілотним регіоном для цього  проекту, проте для нас це не лише велика шана, а і відповідальність, адже саме за результатами нашої роботи за три роки будуть робитись висновки для інклюзії в усій Україні, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
На завершення урочистої лінійки Дружина Президента України Марина Порошенко, учні звичайних й інклюзивних класів разом із головою облдержадміністрації Костянтином Брилем дали перший святковий дзвоник.