У Запоріжжі в новому навчальному році відкрилися 17 інклюзивних класів

У Запоріжжі в новому навчальному році відкрилися 17 інклюзивних класів

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк разом з першою леді України Мариною Порошенко дав старт новому навчальному році у Запорізькій загальноосвітній школі № 66, де в цьому році відкрилися два інклюзивних класу.

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала урочистості з нагоди початку нового навчального року в двох школах – учасниках практичного науково – педагогічного експерименту в Запорізькій області . Серед них – Запорізька ЗОШ № 66 та балабінська гімназія “Престиж”. Саме ці заклади сьогодні вперше відкрили свої двері для “особливих” першокласників. Учні з інвалідністю отримали можливість з першого до останнього класу вчитися в середовищі однолітків.

У вітальному слові Марина Порошенко зазначила, що інклюзивна освіта – це не просто рука допомоги “особливим” дітям, це – приклад поваги один до одного і джерело чуйності і людяності для всіх нас. 

– Від щирого серця вітаю всіх вас з початком нового навчального року. Сьогодні всі діти України роблять нові кроки до знань. Запоріжці вже мають досвід допомоги дітям з інвалідністю і це дуже важлива справа для того, щоб вони знайшли себе у житті. Дякую педагогам та батькам за те, що виховуєте дітей у дусі взаємоповаги і рівності. За те, що вірите в них і надаєте їм гідний приклад для наслідування. Дуже важливо, щоб “особливі” діти відчували себе потрібними в колі друзів. Допомагайте їм і поважайте один одного. Будьте гідними синами і доньками нашої рідної землі. Любіть Україну, тому що ви – її майбутнє, – сказала Марина Порошенко.

inklusive 3

– В нашій області більше шости тисяч дітей з особливостями, а це практично кожна десята дитина в регіоні. І кожен з них потребує уваги та підтримки. Сьогодні в пілотному проекті стартують 11 шкіл з першокласниками. Загалом 53 школи Запорізької області мають інклюзивні класи різних вікових категорій. Ми дуже вдячні Марині Порошенко за те, що ми обрані пілотним регіоном для цього проекту, проте для нас це не лише велика шана, а і відповідальність, адже саме за результатами нашої роботи за три роки будуть робитись висновки для інклюзії в усій Україні, – уточнив Костянтин Бриль. 

Виступаючи на урочистій лінійці в школі № 66 міський голова Володимир Буряк зазначив, що у Запоріжжі відкрилися 17 інклюзивних класів.

inkluziv4

– 1 вересня – це свято для всіх. Це свято і для тих дітей, чиї потреби є особливими. І наше завдання як влади – забезпечити рівні права і рівні умови життєдіяльності для всіх громадян. Тому в цьому навчальному році вісім шкіл Запоріжжя стали першими учасниками практичного пілотного науково – педагогічного експерименту з розвитку інклюзивної освітньої середовища. 

Володимир Буряк також зазначив, що з бюджету міста виділено 305 тисяч гривень для благоустрою території школи № 66, ремонту її фасаду, облаштування пандуса і установки огорожі території. До кінця року у школі планується замінити всі вікна на енергозберігаючі, а вже в наступному році – відкрити новий комп’ютерний клас і сучасну бібліотеку з медійним центром, а також відремонтувати спортивний зал і створити новий простір їдальні, придатної для використання всіма учнями школи.

За матеріалами сайта мерії та управління у справах преси та інформації ОДА, сайта “Індустріалки”
Фото: сайт мерії