Місто рятувальників у Дубовому гаю: незабутні враження для дітлахів

Місто рятувальників у Дубовому гаю: незабутні враження для дітлахів

3 вересня у Центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай» відбувся профорієнтаційний інтерактивний дитячий захід «Місто професій».
Цього року, організатор веселого і яскравого свята – міжнародний журнал «Community» запросив до участі у заході представників 39 професій, серед яких і запорізьких рятувальників.
Популяризація соціально-важливих професій – одне з головних завдань цього заходу, тому фахівці Служби порятунку підготувалися до його проведення з усією серйозністю.
«Рятувальники запорізького гарнізону вже не перший рік беруть участь у цьому заході, адже нашою місією є не тільки ліквідація різноманітних надзвичайних ситуацій, а і їх запобігання. Ніщо краще не закарбується у дитячій пам’яті, ніж практичний досвід професії рятувальника у поєднанні із атмосферою свята» – начальника відділу організації реагування та готовності підрозділів, полковник служби цивільного захисту Андрій Прокопенко.
Відповідно до задуму проекту, діти, які завітали на «Місто професій» отримували паспорт, який засвідчує участь у заході та відвідували майстер-класи різних служб та організацій. Після інструктажів, діти виконували елементарні завдання відповідно до напрямку роботи. За швидкість та якість виконання дітлахи отримували зарплату «місцевою валютою». Іграшкові гроші учасники проекту мали змогу витрачати у спеціальній крамниці на подарунки та солодощі. У такий спосіб організатори заходу хочуть навчити дітей не лише основам ринкової економіки, але й дати можливість обрати фах з представлених професій та поступово йти до визначеної мети.
На території парку фахівці ДСНС області створили Містечко рятувальників, де усі охочі могли не тільки познайомитися з особливостями цієї благородної професії, а й  відчути себе справжніми рятівниками.
У локації Служби порятунку функціонували: група психологічного та медичного забезпечення, водолазна, піротехнічна, хіміко-розвідувальна групи, радіаційного контролю та газодимозахисної служби, де всі охочі змогли перевірити свої знання з безпеки життєдіяльності.

IMG 8511
Водолазна, піротехнічна та хіміко-розвідувальна групи представили своїм гостямнезвичне для них обладнання, на яке з захватом дивились не тільки діти, а й навіть дорослі.
Дітлахи разом з батьками на практиці побачили, як використовуються засоби захисту та мали змогу спробувати вдягти їх на себе.
Важливою інформацією задля збереження власного життя та здоров’я, вмінням надати першу долікарську допомогу оточуючим поділились група медичного забезпечення.
Юні рятівники Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» побудували також і свою секцію, на якій дітлахи повинні були подолати переправу через перешкоду по горизонтальних мотузках.
Також, у Місті рятувальників фахівці ДСНС області організували виставку пожежно-рятувальної техніки, яку використовують у повсякденній бойовій роботі. Всі охочі могли сфотографуватися біля пожежних автомобілів та посидіти за кермом «підкорювачів вогню», уявивши себе справжніми рятувальниками.
Усі гості свята отримали від рятувальників профілактичні листівки з правилами безпеки життєдіяльності, яскраві кепки, прапорці та газету «Ситуація».
«Я вважаю, що подібні заходи допомагають дітям краще орієнтуватися у професіях, що полегшує вибір подальшої спеціальності, з якою вони пов’яжуть життя. Містечко рятувальників виявилося для нас найяскравішим, оскільки ми отримали не тільки корисну теоретичну інформацію, а і на кожній станції змогли попрактикуватися у ролі справжніх рятувальників. Наступного разу обов’язково завітаємо ще» – поділилася враженнями гість Містечка – Євгенія, яка завітала на свято зі своїми доньками.

IMG 8576