У травмпунктах Запоріжжя городяни зможуть отримати безкоштовну меддопомогу

У 2016 році міська влада системно взялася за вирішення питань, пов’язаних з розвитком системи охорони здоров’я. Важливими завданнями є доступність медичних послуг для населення, оновлення матеріально-технічної бази, поліпшення якості надання меддопомоги городянам. Сьогодні в обласному центрі розпочата реалізація напряму, що передбачає надання безкоштовних медпослуг. Тепер в травмпунктах двох міських лікарень №5 і №9 городянам виявлятимуться безкоштовна меддопомога. Про це сьогодні йшла мова в ході виїзної наради в травматологічному пункті КУ “Міська клінічна лікарня екстреної і швидкої медичної допомоги”, яке провів заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
-Фінансування галузі охорони здоров’я збільшене в рази. Щоб городяни могли отримувати безкоштовні медпослуги в травмпунктах двох міських лікарень виділені більше 3 млн грн В рік сюди звертаються близько 40 тис. городян. З урахуванням поточної соціально-економічної ситуації, необхідно знаходити можливість знімати фінансове навантаження з жителів. І далі реалізовуватимемо подібні проекти, щоб медицина стала доступніша, покращувати якість надання медпослуг, – відмітив Анатолій Пустоваров.
Як проінформував виконуючий обов’язки головного лікаря міської клінічної лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги Андрій Попович навантаження з прийому пацієнтів одного травмпункта порівнянне з роботою усієї лікувальної установи. В середньому в рік за допомогою звертаються близько 22 тисяч пацієнтів. У літній період в день поступають до 70 чоловік, в зимові місяці до 200. Раніше для надання допомоги не було в достатній кількості рентгенпленки, медикаментів і необхідних матеріалів.
-Хочу подякувати міську владу, депутатський корпус за те, що побачили проблеми лікарні і пішли на зустріч. Були виділені гроші для придбання необхідних медикаментів, гіпсу, бинтів, рентгенпленки. Це усе те, що необхідно в перші хвилини для надання допомоги. На сьогодні готові робити ці послуги городянам безкоштовно, все для цього є, – розповів Андрій Попович.
Крім того, вже з понеділка на базі лікувальної установи буде запущений в роботу безкоштовний комп’ютерний томограф. Ремонт апарату також був виконаний за засоби міського бюджету.
В процесі наради були визначені пріоритетні для міської клінічної лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги завдання, які необхідно вирішити найближчим часом.
Заступник міського голови Анатолій Пустоваров відмітив, що цього року окрема увага приділена питанню оновлення устаткування лікувальних установ Запоріжжя. Для придбання нового устаткування в поточному році виділено більше 60 млн.грн.