Костянтин Бриль: «У питаннях боротьби з корупцією недоторканних НЕ буде»

Наприкінці квітня Президент України Петро Порошенко офіційно призначив голову Запорізької обласної державної адміністрації. Після закінчення 100 днів своєї роботи Костянтин Бриль звітує перед жителями регіону про перші її результати. Основні досягнення – в сферах боротьби з корупцією, залучення інвесторів, а також виконання проголошених главою держави децентралізації та підтримки ЗСУ.
Ще в день свого призначення на посаду Костянтин Бриль пообіцяв усім жителям регіону вести нещадну боротьбу з корупцією, тим більше що досвід у цій сфері у нього вже є. Найбільш ефективні кроки видно в сфері медицини. Так на базі «Обласного перинатального центру» в кінці квітня почав свою роботу пілотний проект «Системи електронного медичного документообігу». У майбутньому її введуть в обласній клінічній лікарні, обласної дитячої лікарні та обласному клінічному диспансері. Як показав приклад розслідувань, проведених в КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер», ліки, придбані за бюджетні кошти, можуть затримуватися на складі і передаватися тяжкохворим вже за гроші. Не менш значимі результати боротьби з корупціонерами показує Антикорупційна комісія, створена при облдержадміністрації.
-За результатами перевірки комісії, яка працювала в Запорізькій обласній лікарні, ми побачили ряд порушень. Серед найбільш кричущих: витратні матеріали та обладнання, придбане за бюджетні кошти, надаються на платній основі; пацієнтів змушують укладати договори страхування і купувати ліки тільки в аптеках на території лікарні, більшість так званих «обов’язкових» платежів стягуються неофіційно. З метою залучення посадових осіб Запорізької обласної лікарні до відповідальності, всі зібрані матеріали і висновки були передані в правоохоронні органи. Крім того, Департаменту охорони здоров’я ОДА доручено негайно створити комісію для проведення службового розслідування і внести свої пропозиції щодо кадрових рішень. І це тільки один з яскравих прикладів виконання мого обіцянки, що в питаннях боротьби з корупцією недоторканних не буде, – підкреслює Костянтин Бриль.