Бердянських студентів вчили як не стати живим товаром

Бердянських студентів вчили як не стати живим товаром

Сьогодні у Бердянському художньому музеї відбувся захід “Знайди свій безпечний маршрут”.
Близько 60 студентів БГПУ взяли участь в інтерактивному курсі з протидії торгівлі людьми. Присутні були об’єднані в команди і пройшли чотири станції, створені за методикою Маршруту безпеки. На першій станції учасники вчилися приймати рішення, спираючись тільки на правдиву перевірену інформацію, відрізняти правду від міфів, орієнтуватися в сучасних реаліях, критично оцінювати інформацію. На другій переконалися, що кожна людина сама несе відповідальність за своє здоров’я, безпеку і свободу. Розширили знання про торгівлю людьми, навчилися оцінювати особисті ризики стати потерпілим від торгівлі людьми. Третя станція була присвячена людям, які стали жертвами торгівлі людьми. Тут можна було обдумати різні ситуації, в які може потрапити людина, а також як можна йому допомогти вибратися із складної ситуації.

7675866
Хлопці і дівчата висловлювали своє ставлення до проблеми і стереотипи про жертв торгівлі людьми. На четвертій станції учасники і учасниці розбиралися в характеристиках небезпечних і безпечних ситуацій, що зустрічаються в житті, щоб не стати живим товаром. Оцінювали реальні оголошення і життєві ситуації, висловлювали свою точку зору і обгрунтовували прийняте рішення.

6665254
Ініціаторами проведення тренінгу стали Перше Антикафе Бердянська “ГОДИНА Є”!, об’єднання вимушених переселенців “Переселенці та громада разом”, благодійний фонд “Сподівання”, Бердянський державний педагогічний університет. Із слів організаторів це не останні захід, присвячений протидії торгівлі людьми. В майбутньому планується проведення навчання не лише для студентів, а і для інших груп населення.
Захід відбувся у рамках проекту “Подолання стіни недовіри”, який реалізує ГО “Українська мережа освіти дорослих і розвитку інновацій” за підтримки проекту “Психосоціальна підтримка і робота з конфліктами”, який є однією з ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду і виконується Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Марія Кушнір