У Запоріжжі в 2016 році вже відремонтували 28 трамвайних переїздів

У Запоріжжі триває масштабний ремонт трамвайних переїздів, який стартував в липні поточного року. Як зазначив міський голова Володимир Буряк, це повинно сприяти зниженню аварійності на запорізьких дорогах, підвищенню безпеки руху автотранспорту і трамваїв.
У 2016 році за засоби міського бюджету планується відремонтувати 45 переїздів, шість з яких капітально. На сьогодні з 39 переїздів, на яких запланований поточний ремонт, на 28 дорожнє покриття вже відремонтоване. Це дев’ять переїздів в Олександрівському районі, три у Вознесенівському, десять в Заводському і шість в Шевченківському. Ремонт дорожнього покриття виконаний на площі більше 1,7 тисяч квадратних метрів.
Залишилося провести поточний ремонт одинадцяти запланованих переїздів, п’яти в Заводському і шести в Шевченківському районі. Роботи тривають. Тут необхідно відремонтувати близько тисячі квадратних метрів дорожнього покриття. Відповідно до графіку поточний ремонт переїздів має бути завершений у вересні.
Також в 2016 році заплановано виконати капітальний ремонт шести трамвайних переїздів, два з яких знаходяться в Заводському районі Запоріжжя. На ці цілі в міському бюджеті передбачено більше тринадцяти мільйонів гривен.
Один з трамвайних переїздів, де зараз виконується капітальний ремонт, розташований на перехресті вулиць Молодіжна і Павлокічкаській. Сьогодні проведення робіт проконтролював голова районної адміністрації Запорізької міської ради Заводського району Андрій Баєв.
-Тут планується виконати повну заміну рейок і шпал, асфальтового покриття, проведений ремонт тротуарів. Підрядники обіцяють завершити роботи у вересні. Таким чином, до 1 жовтня жителі Заводського району отримають оновлений трамвайний переїзд, – відмітив Андрій Баєв.
На сьогодні значна частина робіт вже виконана, зокрема укладена частина асфальтного покриття, встановлені бордюри. Зараз проводиться демонтаж старих рейок і шпал. Після заміни основи тут укладуть нові рейки і шпали, завершать укладання нового дорожнього покриття, нанесуть розмітку.
-Новий переїзд сприятиме підвищенню безпеки руху не лише автотранспорту, але і трамваїв. На цій ділянці це дуже важливо, адже трамвай тут виконує невеликий поворот. При русі трамваїв зменшиться рівень шуму, на який скаржилися жителі, – розповів головний інженер КП “Запоріжелектротранс” Віталій Шумейко.
За словами голови Заводського району Андрія Баєва, також в поточному році в районі буде капітально відремонтований трамвайний переїзд на вул. Глазунова – вул. Павлокічкаській. Там вже виконана частина робіт, але в планах на цей рік завершення капітального ремонту, із заміною рейок і шпал. Головний інженер КП “Запоріжелектротранс” Віталій Шумейко повідомив, що заміну рейок тут планується почати після закінчення робіт на трамвайному переїзді на перехресті вулиці Молодіжна і Павлокічкаська.
Нагадаємо, в 2016 році в Запоріжжі мають бути капітально відремонтовані ще чотири трамвайні переїзди: ін. Моторобудівників (між зупинками транспорту “вул. Іванова” і “Собор Андрія Першозванного”); вул. Дніпровська – вул. Олександрівська; вул. 8 Березня – вул. Верещагіна; вул. 8 Березня – вул. Шевченка.
Слід зазначити, що засоби на капітальний ремонт, реконструкцію переїздів виділялися з міського бюджету і в попередні роки. Проте в 2014 році був реконструйований тільки один трамвайний переїзд – на вул. Тепличній – вул. Скворцова, в 2015 році також один – на вул. Леппика (тепер Дніпровська) – вул. Гоголя.