Тактико-спеціальні навчання – запорука оперативної ліквідації аварій на підприємствах

9 вересня, фахівці ГУ ДСНС України у Запорізькій області спільно зі службами підприємств «Запоріжсталь» та «Запоріжкокс» провели комплексні тактико-спеціальні навчання.
Згідно з тактичним задумом, через порушення порядку проведення вогневих робіт сталося загоряння свіща газопроводу доменного газу.
Для виконання заходів з усунення аварії, враховуючи напрям вітру, необхідно було перш за все прибрати вагони з коксом за межі небезпечної зони, для чого викликали локомотив ПАТ «Запоріжсталь».
Рятувальники ПрАТ «Запоріжкокс» та ПАТ «Запоріжсталь» подавали воду для охолодження газопроводу доменного газу. Фахівці виконували заходи за ввідною «Припинення подачі коксового газу». Після відключення подачі газу рятувальники «Запоріжкоксу» провели роботи по встановленню бандажу на пошкоджену ділянку газопроводу і відновили подачу газу.
Нагадаємо, що це був другий етап комплексних навчань. Перший полягав у ліквідації умовної аварії, яка полягала у розгерметизації одного з резервуарів з кам’яно-вугільним мастилом, внаслідок чого відбулося загоряння парів і аварійна ситуація переросла у пожежу.