У Запоріжжі підрахували кількість бездомних собак

У Запоріжжі підрахували кількість бездомних собак

З 2 по 4 вересня волонтери громадських організацій «Приручи місто» та «Служба захисту тварин» провели у Запоріжжі підрахунок вуличних собак.

Окрім членів організацій у акції взяли участь 22 запоріжця, котрі відгукнулися на прохання волонтерів про допомогу. Підрахунок проходив за допомогою спеціальних додатків для мобільних пристроїв, розроблених українською волонтерською платформою animal-id.info.
На прес-конференції, яка відбулася 8 вересня у обласній бібліотеці, голова ГО «Приручи місто» Максим Щербина озвучив результати триденного підрахунку: загалом волонтери нарахували 2918 тварин.
-Згідно з методикою підрахунку, достатньо порахувати 8 відсотків території міста, а після цього, за допомогою спеціальної формули, масштабувати ці дані на всю територію. Ми порахували 25 відсотків території міста. Але все одно додали 20 відсотків похибки.
Максим Щербина також зазначив, що серед порахованих собак волонтери зафіксували велику кількість самок та цуценят, а це свідчить про те, що кількість тварин буде збільшуватися.
За допомогою Skype до прес-конференції також долучився Віктор Копач, засновник міжнародної платформи ідентифікації тварин animal-id.info, котрий є організатором всеукраїнської кампанії з підрахунку тварин та розробником додатків для смартфонів. Віктор зазначив, що підрахунок тварин – перша сходинка у процесі гуманної мінімізації чисельності тварин у будь-якому місті:
-Це дозволяє зрозуміти масштаби проблеми, розрахувати необхідну суму коштів з міського бюджету, визначитися зі заходами. Наступний крок – ідентифікація тварин. У першу чергу – домашніх. Оскільки лише 30 відсотків безпритульних собак – вуличні у другому поколінні. 70 відсотків тварин донедавна мали дім. Після того як в Україні буде впроваджена система ідентифікації, ми будемо розуміти звідки взялася та чи інша собака, та хто має нести за неї відповідальність. Паралельно має працювати міська програма зі стерилізації та адопції вуличних тварин. Саме за такою схемою проблему вирішували у Львові, де наразі показник вуличних тварин один з найменших в Україні.
Віктор також зазначив, що знищення собак – не тільки не гуманний, але і не дієвий метод, оскільки на місце знищених тварин прийдуть нові. І це не завжди будуть собаки чи коти. Як показує досвід інших міст, після масштабних кампаній з евтаназії у передмістя заходять лиси та ховрахи, що приносять з собою небезпечні хвороби, зокрема сказ. Тоді як певна кількість стерилізованих та вакцинованих собак є щитом для міста.
Через місяць волонтери планують провести повторний підрахунок. Загалом підрахунок має проходити раз на рік – це дозволяє скоригувати заходи з гуманної мінімізації чисельності та зрозуміти, якими темпами вирішується проблема.
Результати підрахунку будуть передані міській владі та мають бути  враховані  при затверджені “Програми поводження з тваринами в м. Запоріжжі на 2016-2021 роки”. Проте доступу до безпосереднього розташування тварин міська влада та широкий загал не матимуть, оскільки, по-перше, проблема догхантерів є актуальною для України,  а, по-друге, затверджена програма має бути орієнтована саме гуманний аспект мінімізації чисельності вуличних тварин. Поки цього не відбулося, інформація буде зберігатися на серверах  Animal-id.info.

table7868765
Запоріжжя стало дев’ятим українським містом де пройшов підрахунок вуличних тварин. Що стосується інших міст, то статистика наступна: Миколаїв – 7392 тварин, Дніпро – 4947, Київ – 2605, Одеса – 1882, Вінниця – 1865.Найменша кількість вуличних собак у Львові (595) та Чернівцях (438).
Підрахунок проходив за методикою WSAP (World Society for the Protection of Animals) – міжнародної некомерційної зоозахисної організації, яка працює у 150 країнах світу. Для України систему підрахунку адаптувала некомерційна міжнародна платформа Animal-id.info.