Німеччина щодо розвитку соціальної ринкової економіки та децентралізації – на озброєння

Запорізька обласна рада ґрунтовно підходить до здійснення децентралізаційної реформи на території регіону. На запрошення обласної влади, до Запоріжжя прибув професор Георг Мільбрадт, Прем’єр-міністром федеральної землі Саксонія у відставці. За участі професора для фахівців та ентузіастів реформи сьогодні проводиться семінар, основні питання якого – досвід побудови та функціонування соціальної ринкової економіки та децентралізації в Німеччині. Про це повідомляє rada.zp.ua.
Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, який взяв активну участь в обговоренні нагальних питань реформування, відзначив, що реформа децентралізації – це майбутнє нашої держави.
-Зауважу, що час на реалізацію реформи обмежений. Як відомо,  Німеччина здійснювала реформування впродовж 25 років. Сьогодні ми робимо все можливе для уникання помилок та труднощів, які виникли у європейських держав. Запорізька обласна влада використовує всі можливості для ознайомлення з особливостями реалізації реформи в європейських державах, – зазначив Григорій Самардак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У поточному році за порушення законодавства звільнено десятьох співробітників фіскальної служби

Голова Запорізької облради відзначив, що багато факторів впливають на те, щоб новостворена громада мала довгострокову успішну перспективу розвитку, організовувала комфортні умови життя та дозволяла мешканцям реалізовувати себе на території своєї громади. Григорій Самардак висловив вдячність Консультаційному фонду впровадження реформ за змогу перейняти досвід та врахувати його в ході реалізації реформи децентралізації в Україні.
-Я радий з того, що можу розповісти вам про наш 25-річний досвід. Я не маю права вказувати, яку політику обирати тій чи іншій території. Ви самі маєте пройти цей шлях. Та на наших зустрічах ви маєте можливість побачити, яких помилок можливо й треба уникнути, так які помилки не треба повторювати двічі, – сказав Георг Мільбрадт, Прем’єр-міністр федеральної землі Саксонія у відставці.
Зустріч продовжилась семінаром, поділеним на дві взаємопов’язані частини: «Німецький досвід «Соціальна ринкова система» та «Переваги децентралізованого розподілу завдань».