Кубок ректора Спартакіади Запорізького національного вибороли найспритніші

Кубок ректора Спартакіади Запорізького національного вибороли найспритніші

У Запорізькому національному університеті відбулося урочисте відкриття 53-ої Спартакіади. Під час святкового заходу відзначили тих викладачів і студентів, які упродовж року докладали чимало зусиль для розвитку різних видів спорту та формування навичок здорового способу життя. Організатори заходу влаштували веселі змагання з перетягування канату на Кубок ректора, у яких взяли участь студенти всіх факультетів та представники адміністрації. Крім того, за давньою традицією, всі охочі змогли долучитися до масової зарядки біля спортивного комплексу.
Програма традиційної Спартакіади ЗНУ включає близько 10 видів спорту: шахи, шашки, футбол, волейбол, баскетбол, змагання з туризму тощо. Спортивне життя викладачів, співробітників і студентів ЗНУ впродовж навчального року відзначається неабиякою різноманітністю, зокрема прихильністю серед студентів користуються турніри з футзалу на Кубок ректора та пам’яті В’ячеслава Толока, відкритий Кубок із баскетболу, присвячений Дню перемоги, тощо.
Оскільки нинішню Спартакіаду Запорізького національного університету присвятили ХХІ Олімпійським іграм у Ріо-де-Жанейро, в яких брали участь студенти і випускники вишу, то свято стартувало з урочистого винесення Олімпійського стягу та виконання Гімну України. Проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ, професор Володимир Волков, вітаючи присутніх на заході, підкреслив:«Сьогодні ми зібралися на відкритті 53-ої університетської Спартакіади. Це свято спорту проходило в різні часи, за різних умов, воно давно вже перетворилося на гарну традицію. Варте уваги те, що кожного разу воно збирало все більше учасників, все більше студентів виявляли бажання взяти активну участь у спортивному житті рідного вишу. Я хочу, аби цей день став ще одним нашим спільним кроком у світле майбуття, адже спорт об’єднує людей». Володимир Петрович оголосив 53-ю Спартакіаду ЗНУ офіційно відкритою, і в цей урочистий момент студенти випустили в повітря білих голубів, а також жовті та блакитні кульки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове спортивне обладнання для 32 шкіл області

До щирих привітань на адресу викладачів і студентів приєднався чемпіон Європи та світу, фіналіст Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, аспірант факультету фізичного виховання ЗНУ Олександр Надтока, який побажав усім учасникам Спартакіади сил і волі до перемоги.
Також присутніх на святі привітав переможець минулорічної Спартакіади, студент економічного факультету Запорізького національного університету Євген Науменко. Євген подякував ректору Запорізького національного університету, професору Миколі Фролову за його піклування про фізичну культуру студентів та їхнє здоров’я.
Почесний гість свята – керівник Запорізького обласного відділення Комітету фізичної культури та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Муштай побажав викладачам і студентам мирного неба над головою та перемог не лише в спорті, але й у житті. Він відзначив, що керівництво Запорізького національного університету надає великого значення пропаганді здорового способу життя серед викладачів і студентів та створює всі необхідні умови для заняття спортом. Андрій Анатолійович відзначив найспортивніших представників вишу. Він вручив Почесну грамоту Комітету фізичної культури та спорту МОН України аспіранту Запорізького національного університету, фіналісту Олімпіади в Ріо-де-Жанейро Олександру Надтоці. Також Почесними грамотами за вагомий внесок у спортивне життя Запорізької області відзначили викладачів нашого вишу: в.о. завідувача кафедри фізичного виховання Віктора Горбулю, викладача факультету фізичного виховання Олександра Горбулю та заступника директора спортивно-оздоровчого комплексу Олександра Петренка. Крім того, Почесну грамоту вручили декану факультету іноземної філології Галині Морошкіній за заохочення до активної участі в спортивному житті університету та підтримку викладачів і студентів, які захищають честь факультету. Також відзначили студента економічного факультету Микиту Сидорова, який під час минулої Спартакіади брав участь у всіх видах спортивних змагань.
Під час заходу відбулося урочисте покладання квітів до Пам’ятника викладачам і студентам нашого вишу, загиблим під час Другої світової війни.

IMG 0215
Після завершення офіційної частини відкриття Спартакіади розпочалися змагання з перетягування канату на Кубок ректора ЗНУ Миколи Фролова між студентами – представниками всіх факультетів – та адміністрацією вишу. Кожен із 13 факультетів університету представляла команда з 8 найсильніших спортсменів. До команди ректорату увійшли: проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та начальної роботи Олександр Гура, проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір, старший викладач кафедр теорії та практики фізичної культури і спорту Олександр Притула і представники Студентської ради університету.
У фінальному змаганні зійшлися команди факультетів менеджменту та філологічного, однак після напруженої боротьби, за якою з азартом слідкували вболівальники, перемогу здобули студенти факультету менеджменту. Вони отримали пам’ятний Кубок ректора, Почесну грамоту ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова, а також фігурні кульки у вигляді квіток.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук нагородив переможців змагання.
Завершилося свято масовою зарядкою, яку провели заслужений тренер України зі спортивної аеробіки, викладач факультету фізичного виховання Борис Кокарєв та заслужений тренер України Світлана Кокарєва.
Студенти усіх факультетів залишилися дуже задоволеними яскравим і радісним спортивним святом та виявили бажання взяти участь в університетській Спартакіаді та обов’язково здобути в ній перемогу. Про це повідомляє прес-центр ЗНУ.

IMG 0305