Двадцятиріччя оперативно-рятувальної служби: запобігаємо, допомагаємо, рятуємо!

Двадцятиріччя оперативно-рятувальної служби: запобігаємо, допомагаємо, рятуємо!

Професійні успіхи ДСНС безперечні і неоціненні. Не можна не віддати належне і людям, які зробили боротьбу з вогнем справою свого життя, людям, які щодня проходять межею ризику. Часом порятунок тільки одного людського життя обертається багатьма труднощами, а часом і жертвами. У цих ситуаціях від пожежних потрібна цілковита організованість, неабияке вміння і мужність. Сьогодні реорганізована аварійно-рятувальна служба – державна за формою, народна по суті – здатна комплексно вирішувати питання профілактики техногенних аварій, катастроф, пожеж, і надавати допомогу кожному, у кого сталося нещастя.
16 вересня у Палаці культури імені Шевченка відбулися урочисті заходи до Дня рятувальника. Свято цього року знаменне ще й тим, що відзначається в рік 25-річчя Незалежності України та 20-річчя створення оперативно-рятувальної служби.
«День рятувальника – це свято сильних і відважних людей, які за покликанням душі і серця обрали найгуманнішу в світі професію – рятувати тих, з ким трапилася біда, хто потребує допомоги. Ризикуючи своїм здоров’ям і життям, Ви повертаєте людям надію і впевненість у завтрашньому дні. За кожною врятованої життям, за кожною перемогою над стихіями стоять Ваші честь, високий рівень підготовки, відданість справі і вірність обов’язку. Ваша щохвилинна готовність прийти на допомогу заслуговують найвищої суспільної поваги. Нехай мир і злагода панують у Ваших родинах! Зі святом Вас, дорогі рятувальники!» – привітав особовий склад начальник Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський.

IMG 9565
Від імені всього Запорізького гарнізону Олексій Миколайович подякував керівництву Запорізької Атомної електростанції, підприємству «Мотор Січ», комбінату «Запоріжсталь», заводу «Запоріжкокс», «Запорізькому трансформаторному заводу», заводу «Дніпроспецсталь», «АвтоЗАЗ» і «Запорізькому титано-магнієвому комбінату», які утримують і фінансово забезпечують аварійно рятувальні підрозділи Головного управління державної служби України в Запорізькій області.
«Користуючись можливістю, хочу особисто подякувати голові Запорізької обласної державної адміністрації Костянтину Брилю, голові Запорізької обласної ради Григорію Самардаку, голів Приазовської, Приморської, Токмацької, Якимівської, Веселівської та Василівської районних державних адміністрацій, міських голів Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, керівників місцевих органів влади за ту підтримку і допомогу, яку ви надаєте в розвитку матеріально-технічної бази аварійно-рятувальних підрозділів та забезпеченні їх повсякденної готовності» – додав Олексій Миколайович.
На превеликий жаль, техногенні та природні катастрофи, масштабні пожежі можуть призвести не тільки до матеріальних збитків, а й до загибелі людей, включаючи і рятувальників, які жертвують своїми життями заради порятунку інших. Присутні вшанували світлу пам’ять загиблих бійців ДСНС хвилиною мовчання.
Зі словами привітання до запорізьких рятувальників також звернулись і представники обласної та міської влади, що завітали на урочисті заходи, серед яких –  перший заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Давтян, голова обласної ради Григорій Самардак, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Роман Омельянович.
Привітати бійців ДСНС завітав і наймолодший рятувальник України Сергій Лазько з Мелітопольщини, який минулого року врятував 5-річну Міріам, що впала у водопровідний колодязь.
На згадку від Служби порятунку, за проявлену мужність та силу духу маленький герой разом зі своєю врятованою подружкою отримали цінні подарунки.
Приємним сюрпризом для особового складу стала презентація пісні відомого запорізького співака Романа Альошина, який написав композицію до двадцятиріччя служби про хоробрих героїв-рятувальників.
Зі щирими побажаннями миру та злагоди запорізьким рятувальникам, на свято завітали учні підшефної школи «Запорізька Січ» та випускники цього славного навчально-виховного комплексу, які стали вже діючими співробітниками ДСНС області.
Почесними грамотами, подяками і черговими спеціальними званнями нагородили рятівників, які блискуче виконували професійні задачі, проявили героїзм та мужність у виконанні службових обов’язків. Так, звання підполковника служби цивільного захисту присвоєно Євгену Оситнянко та Василю Ткачу. Почесною грамотою ДСНС відзначено підполковника служби цивільного захисту Дмитра Маклюка. Почесну грамоту Запорізької обласної ради отримав Андрій Печерський – заступник начальника частини ГРР Аварійно-рятувального загону спецпризначення. Почесною грамотою Запорізької міської ради нагороджені майор служби цивільного захисту Андрій Задорожній та старший сержант Ірина Ткаченко.
На завершення урочистостей рятувальників чекав святковий концерт.

IMG 9407