Запорізька філармонія відлітає в Космос - 30 вересня 2016 року

Напрочуд неймовірними стануть 77-ий концертний і 60-ий ювілейний симфонічний сезони у Запорізькій обласній філармонії, яка за творчим потенціалом, професійною якістю організації концертів і новим технічним оснащенням, увійшла до п’ятірки кращих в Україні. Про це на разі йшлося на прес-концеренції у прес-центрі “Журналіст” м. Запоріжжя 19 вересня.
У 2016 році проведено масштабну реконструкцію залу філармонії, встановлено нові, спеціально розроблені для концертних майданчиків крісла, відремонтовано систему вентиляції, оновлено протипожежні системи, ввімкнуто якісне кондиціонування. Вартість обладнання становить 23 мільйони гривень, з яких 21 млн виділено з Держфонду, а 2 млн – з обласного бюджету.

ВЛАДИСЛАВ МОРОКО, директор Департамента культури, туризму, національностей і релігій Запорізької ОДА:

– Ми зробили такий подарунок нашій культурній громаді Запорізького краю – повністю технічно оновлений зал завдяки депутатам Верховної Ради, керівництву ОДА, депутатам обласної ради, керівництву філармонії. Зараз йде процес монтажу нових спеціальних крісел, у нас нові підлога та балкон, зроблено освітлення. Я раджу прийти і оцінити, як зпрацювали всі ми: запрошуємо до філармонії на екскурсію для представників ЗМІ 21 вересня о 14.00. Думаю, що це гарна традиція – підтримувати заклади культури, і ми будемо далі продовжувати це робити. Також для кращого розвитку культури в Україні є актуальним прийняття Закону про меценатство, але тут ми всі митці, влада, ЗМІ та громади маємо об’єднати зусилля.

ІРИНА КОНАРЕВА, генеральний директор Запорізької обласної філармонії, Заслужений працівник культури України

– Відтепер наша технічно оновлена філармонія може працювати цілий рік без перерв, і ми зможемо кожен місяць проводити видатні культурні заходи. З початку року філармонія провела 480 концертів, глядачами стали 43 тисячі людей. Це на третину більше, ніж у минулому році. Ми відзначаємо наші концерти до Дня незалежності України, на День Конституції України на каскаді “Райдуга”м. Запоріжжя. Також ми виїздили з гастролями 19 разів, у тому числі до Дня незалежності – до села Велика Новосьолка Донецької області. Солістка Запорізької обласної філармонії взяла участь в концерті зводного симфонічного оркестру “Народжені вільними” у м. Київ на Майдані Незалежності, у складі якого – талановиті українські музиканти 1991 року народження. Колективом диригував Кирило Карабіц — кращий молодий диригент світу за версією Королівської музичної спільноти.
У рідному місті Запорізька філармонія опікується музичною культурою у відновленому військовому шпиталі (вул. Горького, 2-а) і у шпиталі для ветеранів ВОВ на Великому Лузі. Артисти дякують всім тим людям, які вклали зусилля у покращення матеріально-технічної бази філармонії.

ОЛЬГА БЕЖЕНАРЬ, художній керівник Запорізької обласної філармонії:

– Ми вже відкрилися 18 вересня аншлаговим концертом “Класика-дітям” у рамках відкриття сезону “Філармонія-дітям”, адже малюки від 3-х років з батьками дуже люблять популярні класичні твори, невеликі за розміром. 23 вересня ми запрошуємо запоріжців на відкриття 77-го концертного сезону – Всеукраїнський фестиваль духовної музики “БЛАГОFEST”. Органну, духовну, хорову музику різних століть та твори сучасних композиторів презентують: академічний музичний хор ім. В. Палкіна Харківської обласної філармонії (художній керівник – Андрій Сиротенко); заслужений артист України Дмитро Губ’як (старосвітська бандура, м. Тернопіль); солістка Луганської обласної філармонії Олена Босенко (сопрано); солістка Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького Анна Зарецька (м. Київ), провідні колективи Запорізької обласної філармонії: академічний симфонічний оркестр (головний диригент – народний артист України В’ячеслав Редя), козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь), солісти Запорізької обласної філармонії: заслужена артистка України Ілона Турчанінова (орган), Маріанна Рябошлик (сопрано), Юлія Якса (сопрано), Микола Квєтков (тенор), Сергій Новіков (пан-флейта), два церковних хори. Будуть виконані “Страсті за Матфієм” Й.С. Баха, де в першій частині бере участь дитячий хор, арія апостола Петра. Концерт має бути дуже натхненним і змістовним – він чудово відкриє 77-ий концертний сезон.
60-ий ювілейний симфонічний сезон, який є особливим у житті головного диригента академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, Народного артиста України В’ячеслава Реді, відкриється 30 вересня і 1 жовтня концертом  оркестру, в якому прозвучить сюїта Густава Холста “Планети” у поєднанні з лазерним шоу від творчої майстерні “Оригінальне світло” та музика Карла Дженкінса “Adiemus”.

В’ЯЧЕСЛАВ РЕДЯ, головний диригент академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, Народний артист України:

– Твір “Планети”, написаний композитором Густавом Холстом у 1914-1916 роках – не астрономічний, а езотеричний, філософський і міфологічний: Марс, що несе війну, аобо прекрасна Венера, яка несе любов… У складі твір має сім частин, тобто сім планет Сонячної системи (окрім Землі). Тут задіяний величезний склад оркестру, буде дуже цікаво. І ми підсилимо емоціональне відчуття через лазерне шоу. Але це не буде демонстрація, а додаток до музики. Ми таке зробимо у Запоріжжі точно вперше, але й в Україні, думаю, також. А композитор Карл Дженкінс – дуже сучасний, він є популярним серед молоді. Його мініатюри будуть виконані разом із вокальним жіночим ансамблем Запорізького музичного училища імені П.І. Майбороди під керівництвом Оксани Братцевої. Ці твори написані, так би мовити, космічною мовою, там є незвичні для людей слова, це щось схоже на звуки Космосу… Наше завдання – поринути у Всесвіт,  подарувати радість і задуматися про свою душу…
У вересні 2016 року на запоріжців чекають ландшафтне театралізоване дійство “Покровський ярмарок” (біля 700-літнього дубу) за участі , концерт німецького тріо “Oberon” – у рамках “Тижнів Німеччини в Україні” та унікальна пісочна казка “Аліса в країні чудес” лауреата міжнародного конкурсу з пісочної анімації Катерини Дзюби – у рамках проекту “Філармонія-дітям”. Готуються прем’єри казок-мюзіклів, інтерактивних новорічних та різдвяних програм для дітей та дорослих, проект “Філармонія-селянам”, цікаво пройтися оновленими залами філармонії, замовивши спеціальну екскурсію.
Придбати квитки можна у касах обласної філармонії (м. Запоріжжя, проспект Соборний, 183, 236-44-67, 236-44-85, 236-99-77) та білетної агенції musin.zp.ua
Екскурсії по філармонії – це доступне і незабутнє задоволення! Деталі – на сайті Запорізької обласної філармонії концертного залу імені М.І. Глінки: filarmonic.zp.ua

Підготувала Олена Гулая