Наша хата - не зкраю: три села Запорізької області опікують захисників України

У зоні АТО Україну захищають 12 воїнів із села Степне, серед них – батько і син і 15 воїнів із Наталіївки Запорізької області. Тож Лєжино, Наталіївка і Степне об’єдналися навколо спільної допомоги 23-му окремому мотопіхотному батальйону.

Перший раз сільчани Степного Запорізького району Запорізької області допомогли воїнам, які стояли на блок-посту при в’їзді в село у листопаді 2014 року. Тоді почали приносити хлопцям гаряче харчування, теплі речі, цигарки, консервацію.

Згодом прийняли активну участь у благодійній акції “Подаруй прапор” від Степнянської школи – відвезли до Запорізької облдержадміністрації прапори. Потім була акція “Підтримай солдата”.

З 2015 року небайдужі патріоти співпрацюють з Оленою Ярошенко, волонтером благодійного фонду “Лебедія” і регулярно передають воїнам продукти і дитячі малюнки. А також – вареники, консервацію, мед, горіхи, паски, пироги, дари городів – різні овочі.

23 вересня 2016 року учні школи с. Степне провели ярмарок “Дякуємо вам, наші захисники”. Тут продали тістечка, желє, торти, насіння з гарбуза, пиріжки, еклери та інші смаколики. Заробіток склав 2 450 грн. На ці кошти бійцям було куплено багато меду, горіхи, печиво, пиріжки, часник, перець гіркий, спеції, яблука, фрукти, овочі, а також шкарпетки і теплі коврики та інші необхідні речі. У цей же день волонтер Олена Ярошенко залучила до Уроку мужності у Степнянській школі капелана Федора, інструктора з правил поводження з вибухо-небезбечними предметами. Було дуже цікаво, і поставлено багато запитань від дітей і дорослих. До шкільного музею були передані гільзи, уламки Градів, макет гранатомета.

Молодші класи подарували воїнам власні вироби з природних матеріалів, а також влаштували концерт, куди запросили бабусів і дідусів. Усі читали вірші і співали патріотичних пісень.

Організатори шкільного заходу – директорка Селіванова Любов Іванівна та Плюхіна Лілія Григорівна, заступник директора з виховної роботи. Особлива подяка дітям – президенту школи Страшкович А. та Чушкіну О., Нападайло В., Бабаєвій Лізі, Карташовій К., Стрижак Ані, Айвазяну Д., Кравченку О., переселенці із Луганська Марії Пасинкеєвій, Цвітковій Т., окремо – учням 5 і 8 класів.

Люди дякують за активну підтримку заходу Сергію Шульгай, жителю с. Наталіївка, і депутату Степнянської сільської ради Висоцькому Анатолію, Олені Ярошенко, волонтеру благодійного фонду “Лебедія” м. Запоріжжя.

Також у цей же день мешканка сусіднього села Наталіївка Ольга Шульгай за допомогою сімей Богуславських, Шульга, Дюдя, Алексеєвих, Пекульських, Булачок, Дубинських передала волонтеру Олені Ярошенко 100 кг кавунів, приправи, часник, помідори, солодкий і гіркий перець – всього близько на 1 000 грн та малюнки дітей Лєжинської і Наталіївської середніх шкіл. Зазначимо, що саме жителі Наталіївки зробили рекордну кількість вареників для воїнів АТО: чотири рази по 1 500 і один раз 3000 шт., а також щорічно на Великдень випікають паски для солдат. 

Наступна акція сільчан Лєжино – 13 жовтня.

Підготувала Віра Бірюкова, керівник волонтерської групи “Бабулечки і дедулучки з Бабурочки” м. Запоріжжя, передплатнция “Запорізької правди”

Фото надані мешканцями сел Степне і Наталіївка Запорізької області