У Запорізькому національному університеті відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади з програмування в Південному регіоні

Участь у заході взяли 124 особи – у складі 34 команд, які представляли 13 вишів Південного регіону України – Одеси, Миколаєва, Херсону, Запоріжжя, Бердянська та Мелітополя. Упродовж двох днів Запорізький національний університет перетворився на змагальний майданчик зі спортивного програмування.

Приймав 1/4 фіналу міжнародної олімпіади з програмування математичний факультет вишу. Цей етап став чи не найважливішим для українських команд, адже стали відомі ті талановиті програмісти, котрі матимуть честь представляти Південь України у півфіналі світу.
Під час відкриття олімпіади проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук у вітальному зверненні нагадав, що прагнення досягати успіхів у програмуванні може і повинно поєднуватися із загальним прогресом особистості, у тому числі – у навчанні. Чимало зусиль для організації заходу доклали представники математичного факультету та університету – завідувач кафедри інформаційних технологій, доцент Сергій Борю, доцент цієї кафедри та координатор олімпіади Наталія Кеберле, в.о. завідувача лабораторії інформаційних систем та комп’ютерних технологій Руслана Шевченко, провідний фахівець відділу з навчальної роботи Наталія Кириченко та інші.
Упродовж першого дня студентської олімпіади під час випробувального туру стало очевидним, що її учасники налаштовані змагатися серйозно. Але основна напруга та інтрига чекали вже наступного дня. Оскільки цього року в Південному регіоні з’явилося чимало нових потужних команд, до останнього моменту не було можливості передбачити, хто стане переможцем.
Відтак, на закритті олімпіади було чимало вражаючих високих результатів і організатори оголосили переможців та призерів заходу. Окрім того, багатьом учасникам вручили заохочувальні призи, а представники софтверних компаній Півдня України провели міні-презентації своєї діяльності, зробивши акцент на використанні навичок саме спортивного програмування у професійній роботі.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтеркультурний Мелітополь розробив джерела й горизонти діалогу

Команда Запорізького національного університету також увійшла до числа призерів заходу. Тепер вона також представлятиме регіон під час фінального ІІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, який проходитиме в Одеській національній академії харчових технологій.
Під час проведення олімпіади в Запорізькому національному університеті значну допомогу в її організації та проведенні здійснили волонтери – студенти 1 та 2 курсів математичного факультету. Вони зустрічали та супроводжували гостей, слідкували за виконанням правил змагання, і робили все, щоб гості почувалися максимально зручно. Наприклад, вони створили молодим науковцям такі умови для роботи й відпочинку, щоб робоча частина олімпіади була істотно доповнена розважальними заходами. Таким чином організатори втілили ідею щодо поєднання програмування та спорту. Гості міста отримали можливість здійснити пішохідну екскурсією вулицями старого Олександрівська, відвідати греблю ДніпроГЕСу, оглянути Музей історії зброї, завітати до національного заповідника на о. Хортиця та історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».
Наприкінці олімпіади її оргкомітет подякував всім учасникам заходу – представникам українських ВНЗ, командам і їхнім тренерам. Про це повідомляє прес-центр ЗНУ.