Сходинками історії… «Запоріжжя на зламі імперій»

Сходинками історії… «Запоріжжя на зламі імперій»

-«19 липня 1914 року (2 серпня за новим стилем) розпочалася Перша світова війна, відлуння якої мало відчутний вплив на політичне, економічне та громадське життя міста Олександрівська.

Сьогодні для нас знаменна дата, бо ми відкриваємо новий зал Запорізького обласного краєзнавчого музею, присвячений подіям, що відбувалися на території нашого краю під час Першої світової війни та національно-визвольних змагань українського народу»,- привітав присутніх директор музею Михайло Мордовський.
Експозиція складає понад 220 експонатів із фондів Запорізького краєзнавчого музею та приватної колекції Леоніда Петрашина.

 

100 5391
Слід зазначити, в музеї вперше представлені документи і фотографії, що висвітлюють діяльність українських органів влади та Українських січових стрільців. Значне місце на виставці займають матеріали, присвячені діяльності селянського повстанського руху під керівництвом Нестора Махна, більшовиків та білогвардійців.
-«Символічно, що ми намагаємось відродити трагічні сторінки історії. Відкриття залу приурочене до 150-ї річниці від дня народження Михайла Грушевського, – видатного українського державного та політичного діяча, Голови ЦР УНР, першої у ХХ столітті незалежної Української дерджави. Тому, це новий крок в розумінні, що з нами сталося..»,- зазначив депутат міськради, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ЗНУ Генадій Васильчук.
На виставку завітали запоріжці, серед яких громадські діячі, краєзнавці, історики та митці. Апофеозу заходу додав лауреат Міжнародних конкурсів, вокальний ансамбль “Viva del canto”, який виконав пісні «Сокіл» та «Ой, у лузі червона калина».
Не менш вражаючим був виступ Запорізького кобзаря Олександра Стариковського: «І на ліво зрада, і на право зрада, а позаду-засада!».

100 5399

Анастасія Шевченко, «Запорізька правда»