Місце для подвигу є в житті кожного: «Олександрівська премія» відзначила своїх героїв

Місце для подвигу є в житті кожного: «Олександрівська премія» відзначила своїх героїв

30 вересня в Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г.Магара відбулося четверте щорічне урочисте нагородження фіналістів конкурсу у сфері благодійності та волонтерства «Олександрівська премія 2016». Започаткована відомим меценатом Олександром Богуслаєвим, премія вкотре збирає разом найдобріші та найсвітліші серця нашого краю. За чотири роки учасниками премії стали більше 500 благодійних організацій та волонтерських осередків Запорізької області. За їхніми плечима — сотні врятованих доль, тисячі вдячних.
«Олександрівська премія – це п’єдестал, нерукотворний монумент, на якому є місце кожному  – волонтеру, меценату, рятівнику, усім добрим людям. Давайте йти разом, давайте підтримувати один одного. Адже тільки так, завдяки добрим справам і палаючим серцям знову переможе добро!» – зачитали звернення Олександра Богуслаєва ведучі на сцені.
У ході урочистої церемонії відбулося нагородження переможців у 10 номінаціях. Цьогоріч серед фіналістів у номінації «Герої серед нас» представлено двоє ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС, колишні співробітники пожежної охорони Запорізької області Віктор Чабанов та Олександр Каленюк. Це показово, оскільки дуже важливо вшановувати героїв цієї страшної аварії та віддавати належне мужності та відвазі тих, хто  вступили тоді у бій з радіаційною небезпекою, врятувавши мільйони життів.
Переможцем у номінації “Герої серед нас” став Олександр Безверхий, який врятував трьох рибалок на Азовському морі. Він отримав диплом та статуетку срібного орла, копію історичного артефакту «Вознесенського скарбу». Інші номінанти також отримали дипломи від організаторів. Вручити почесну відзнаку запросили на сцену Олександра Глущенка – лікаря-педіатра з Бердянська, який влітку врятував 5-річного хлопчика на одному з пляжів міста. Справжнім сюрпризом та неочікуваністю для нього стала спеціальна нагорода “За порятунок дитини на воді” від засновника «Олександрівської премії», яку вручив заступник начальника ГУ ДСНС України у Запорізькій області Микола Головань.

IMG 0299
«Олександрівська премія – це дійсно народна відзнака, яка знаходить тих людей, що найбільш гідні такої нагороди, людей, які не вихваляються багажем добрих справ, а чинять їх виключно за покликом серця. Справжні герої зазвичай залишаються осторонь публічної уваги, і тільки завдяки такому заходу, ми можемо дізнатися про них і відзначити їх благородну справу. Так сталося і з Олександром Лаврентійовичем, про подвиг якого дізналася вся країна. Завдяки доброму серцю та справжній мужності рятувальника не за професією, а покликом серця вдалося врятувати життя маленькому хлопчикові, який тепер впевнено може назвати свого рятівника янголом-охоронцем.  Від імені всього запорізького гарнізону рятувальників щиро дякую вам, Олександре Лаврентійовичу за цей величний вчинок, який є зразковим прикладом для наслідування, адже ніхто не може бути застрахованим від ситуацій, які вимагають миттєвої реакції, хоробрості та сили духу. Ви – справжній герой!» – зазначив Микола Миколайович.
Чимало добрих та щирих слів лунало на адресу лауреатів та засновників конкурсу. Серед усіх учасників безперечно немає тих, чиї благородні вчинки можна було б поставити під сумнів, адже кожна людина гідна відзнаки вже тоді, коли творить добро всупереч усім негараздам.
Завдяки «Олександрівській премії» Запоріжжя знає своїх героїв – простих людей, вчинки яких надихають на добрі справи і сповнюють душі новими прагненнями робити наш світ краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віце-консул США розповів про можливість отримати імміграційну візу