Запоріжці об’єдналися заради життя!

Запоріжці об’єдналися заради життя!

Тисячі запоріжців, які сонячної і теплої  першої жовтневої неділі вийшли на головну магістраль обласного центру, виступили не «ПРОТИ», а «ЗА».
Маківка Бабиного літа ознаменувалася у Запоріжжі гідною і величною  загальнонародною ходою «Марш за життя».  І той факт, що на час її  проведення  було частково перекрито рух транспорту проспектом Соборним – від бульвару Шевченка, де стартувала хода, до площі Фестивальної, а  місцеві копи стояли обабіч дороги, охороняли спокій і правопорядок  та благодушно усміхалися, поглядаючи на дітвору і дорослих  із  святковими різнокольоровими  повітряними кульками,   засвідчив:  цього разу  влада таки ж з народом.
Марш за життя у Запоріжжі вже став традиційним. Більше того, запоріжці створивши прецедент щодо публічного і масового захисту  суспільної моралі, подали приклад  мешканцям інших міст і населених пунктів  України. За рік, що минув з часів попереднього аналогічного заходу, хвиля прокотилася по багатьом територіям нашої держави і вернулася у вихідну точку, щоб набути нового імпульсу.   І це правильно – утверджувати вискі традиційні моральні і біблійні цінності, вважають  ініціатори ходи  – духовні лідери всіх релігійних конфесій краю.
Нагадаємо, Рада духовних лідерів християнських церков Запорізького краю виступила із ініціативою підтримати сім’ю, як союз чоловіка і жінки, не допустити  змін до ст. 51  Конституції України в цьому питанні, які врешті створюють загрозу державі.  Адже легалізація одностатевих шлюбів, в яких фізіологічно неможливе народження дітей,  призведе до  катастрофічного скорочення народжуваності, а отже – до вимирання населення.
-З точки зору світоглядних, культурних орієнтацій Україна обрала європейський вектор розвитку. На сьогодні інститут сім’ї в Європі зазнає найбільших трансформаційних змін. Але Європа не одностайно підійшла до цього питання. Зокрема Польща, Хорватія, Угорщина, Італія будучи членами Європейського союзу демонструють відданість традиційним сімейним цінностям, – висловила загальну позицію духовенства організатор ходи – відповідальний секретар ради, юрист, послідовниця протестантської   християнської  церкви «Сіон»  Тетяна Ярмохіна. – Ми вважаємо, що кожна людина, в тому числі державний службовець, журналіст, священик має право мати традиційні погляди на шлюб та сім’ю, які між іншим, відповідають законодавству України, вважаємо неприпустимим, коли ярлик «гомофоба» стає виявом тої дискримінації та зазіхання на свободу вираження поглядів, проти чого і виступають європейські партнери України. Вважаємо неприпустимою політику подвійних стандартів, яка всупереч статтям 34 і 35 Конституції України надає перевагу одному світогляду (зокрема, гендерному) шляхом заперечення будь-яких інших поглядів, у тому числі релігійних, на шлюб, сім’ю та статеві відносини.
«Аборти – це не охорона здоров’я, а геноцид ненароджених дітей», «Збережіть у Конституції сім’ю як союз чоловіка та жінки», «Є божа заповідь  «Не вбивай!». Що в ній незрозуміле?» – з такими гаслами пройшли  багатотисячною колоною  учасники ходи: парафіяни християнських церков  та віруючи інших релігійних конфесій, а також  просто запорожці, які ще шукають свою стежину до Бога.
-Ми вирішили взяти участь в марші  всією родиною, щоб підтримати цінності, які не повинні піддаватися змінам, – розповів один з учасників ходи Володимир  Мельник. Разом із дружиною  Світланою та маленькою донечкою Маргаритою на плечах чоловік  упевнено пройшов увесь шлях. – Ми ходимо до церкви( римо-католицької, – Авт.), молимося, мала без вечірньої молитви нааіть не хоче засинати. Але справа не в побожності, а в бажанні виховувати своїх дітей в нормальному суспільстві. Прагнемо, щоб  родини були міцними, щоб діти зростали здоровими і щасливими, щоб у нашій країні запанував мир.
До участі у ході долучилися і чимало мусульман. У нашому краю сьогодні налічується щонайменше 5 тисяч послідовників цієї релігії.
–Моя  родина – дружина Ніяра і троє діточок, найменшому Мансуру – лише два роки, також беруть участь у заході. Бо наша релігія  підтримує інститут сім’ї як союзу чоловіка і жінки, – засвідчив імам міста Запоріжжя і області  Мухаммед Мамутов. –  В одному із аятів ( віршів- Авт.) Корану сказано від Бога: «Я створив вас – чоловіка і жінку, і поклав між вами любов і злагоду». Тож не маємо права порушувати Божі заповіді.
За кількістю учасників нинішню ходу можна порівняти хіба що із традиційними демонстраціями трудящих на Перше травня за радянських часів. На чолі колони йшли духовні лідери запоріжців, а також  народний депутат України Ігор Артюшенко і директор департаменту культури, туризму, релігій і національностей запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко.
–Маю визначену позицію. Тож уже вдруге  беру участь у такому заході, – підтвердив Ігор Артюшенко. – Щодо змін до ст.51 Конституції України, навіть не збираюся за це голосувати. І агітуватиму своїх колег  у сесійній залі Верховної Ради наслідувати мого прикладу.

IMG 5406
По ходу просування Маршу за життя його  лави поповнювали все нові учасники. А на пл. Фестивальній хода завершилася урочистим мітингом та концертом. Цікаво, що сцену прикрасили  постерами із зображенням веселки. Як пояснили організатори, веселка – це Божий знак людству на щастя і добро. На відміну від символу з 6 кольорів, який активно використовують прихильники одностатевих сексуальних зав’язків, Божа веселка має 7 кольорів, що уособлює гармонію світу.
На площі учасники ходи разом і вголос помолилися Ісусовою молитвою «Отче наш», спільною для вісіх християнських конфесій, та вислухали звернення керівників релігійних громад, представників церков. Також люди  поставили свої підписи під зверненням до керівників держави щодо неприпустимості змін у нормах сімейного права (Повний текст заяви наша газета друкувала у минулому випуску.-Авт.).
-Сьогодні великий день, коли всі християнські конфесії Запоріжжя об’єдналися, щоб звернутися до розуму людей і донести слово Боже про те, що основа сім’ї – це чоловік і жінка, – зазначив у своєму виступі єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Української римо-католицької церкви Ян Собіло. – Тільки чоловік і жінка можуть продовжувати життя, але Бог не давав їм права відбирати це життя.
-Ми зібралися, щоб захистити життя, як вищий божий дар, – підкреслив єпископ Запорізький і Мелітопольський Української Православної церкви Київського Патріархату владика Фотій.– Ми також звертаємося  до  Уряду  і Верховної Ради щодо  змін до Конституції, де хочуть підмінити поняття і ввести узагальнюючі слова замість конкретних слів «чоловік» і «жінка». Вважаємо це неприпустимим, тому що тільки чоловік і жінка можуть іменуватися сім’єю. Сьогодні ми збираємо підписи запорожців, які також дотримуються такої думки.
До присутніх також звернулися члени багатодітних сімей, які своїм прикладом хотіли показати,  діти – це справжнісіньке щастя.
-Дитині потрібна  любов, – запевнила багатодітна  мама  Наталія Москалець. – Звичайно, пологи і перші роки життя дітей – це непросто, адже часто вони хворіють.  Бувають й інші труднощі. Наприклад, моїй донечці Вірочці  чотири роки. А вона  –  інвалід дитинства. Але я ніколи не шкодувала, що народжувала всіх своїх дітей – це величезна радість на все життя.
Важливий суспільний захід підтримав і чемпіон літніх Параолімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, володар золотої медалі з настільного тенісу, прихожанин церкви «Христос є відповідь»  Максим Ніколенко.
-Я тут, бо підтримую традиційні сімейні цінності, які мені прищеплювали з дитинства, – пояснив хлопець. – Хочу, щоб вони збереглися в Україні, і щоб держава їх підтримувала. Хотілося б, щоб і підростаюче покоління їх дотримувалося.
Всі учасники заходу одностайно продемонстрували готовність захищати важливий інститут суспільства – традиційну сім’ю.
-Маємо свою позицію у цьому питанні і будемо її захищати, – резюмував директор департаменту культури, туризму, національностей і релігій ОДА Владислав Мороко.

Валерія Євгеньєва