Своє місто прикрасимо самі!

Вперше в Запоріжжі проходить унікальний захід – громадський бюджет. Відповідно до цієї ініціативи, будь-який громадянин- житель міста може реалізувати свої ідеї з його благоустрою.

Нинішнього року понад  180 проектів жителі міста вже подали на конкурс.
-Ці проекти вже були розглянуті координаційною радою. Зараз вже можна голосувати за вподобану ініціативу, – розповіла директор департаменту фінансів міськради Ольга Вагіс.
На реалізацію суспільного бюджету виділили 5 мільйонів гривень. Бюджет одного проекту не повинен перевищувати 300 тисяч гривень, а об’єднаних проектів – до 1 мільйона гривень.
За втілення того чи іншого проекту запоріжці  можуть проголосувати на сайті мерії, або ж  в райадміністраціях міста. Одна людина може проголосувати лише за один проект. Голосувати на сайті можна, якщо попередньо пройти авторизацію. У райадміністраціях –  за наявністю паспорта. Найкращі проекти будуть відпрацьовані  їх авторами спільно з профільними департаментами. Координаційна рада  відслідковуватиме всі етапи реалізації, максимальний термін якої за умовою конкурсу  становить   12 місяців.
За умови, що  пробна версія громадського бюджету отримає підтримку громадян, вже в наступному році його фінансування збільшиться вдвічі – до 10 мільйонів гривень.