ЗАЛК МОЖЕ ЗУПИНИТИ ВИРОБНИЦТВО ЧЕРЕЗ НЕСТАЧУ СИРОВИНИ

На Запорізькому алюмінієвому комбінаті закінчився алюміній ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” (ЗАлК) 19 вересня припинив випуск алюмінієвої катанки через відсутність сировини – первинного і вторинного алюмінію, пише Інтерфакс-Україна.
Як повідомило інформоване джерело на підприємстві, робота цеху з виробництва алюмінієвої катанки була відновлена 31 серпня після чотирьох місяців підготовчих робіт.
“Зараз немає сировини. Ми вирізаємо шини на обладнанні і це будуть невеликі обсяги. Кілька днів опрацюємо, однак потім – зупинка. Зокрема, два дні тому печі розігріли, вони допрацювали, а зараз вони знову стоять”, – констатував співрозмовник агентства .
При цьому він пояснив, що для роботи лінії є два варіанти – або придбання первинного алюмінію у виробника, або покупка сировини – вторинного алюмінію – на вторинному ринку України.
“Зараз ціни на вторинну сировину в Україні зросли і покупка цієї сировини недоцільна – кінцевий продукт виходить дорогим. Тому ситуація на даний момент невизначена”, – констатував співрозмовник агентства.
Як повідомлялося, ЗАлК 31 серпня цього року відновив випуск алюмінієвої катанки після дворічного простою. При цьому зазначалося, що лінія з випуску катанки була введена в експлуатацію в червні 1999 року, а в червні 2014 року зупинена і законсервована.
Цех почав виробництво електротехнічної алюмінієвої катанки діаметром 9,5 мм, 12,5 мм і 15,1 мм, з алюмінієвої чушки (15-20 кг) марки А7Е, А5Е (електротехнічний алюміній). Продукція маркується як напівтверда ПО і тверда Т1, Т2, Т3. Цех може виробляти 18 тис. Тонн алюмінієвої катанки в рік.
Також повідомлялося, що ЗАлК в 2015 році списав або здійснив відчуження основних засобів на суму 58,273 млн грн. У тому числі списані або відчужені основні засоби виробничого призначення – машини та обладнання – на суму 55,104 млн грн.
ЗАлК в 2015 році наростив чистий збиток на 3,6% в порівнянні з 2014 роком – до 2 млрд 43,755 млн грн. Непогашений збиток під кінець року склав 5 млрд 931,459 млн грн.
ЗАлК раніше був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію.
Власником ЗАлКу в 2004 році стала російська група “СУАЛ”. У 2007 році комбінат перейшов під контроль ОК “РусАл”, створеної при злитті алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ “РусАл”, “СУАЛа” і швейцарського трейдера Glencore.
У багаторічних судових позовах винесено вердикт про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ЗАлКу і поверненні цього пакета в державну власність.
За даними підприємства на кінець 2015 року, у власності ФДМ перебуває 68,00949% акцій ПАТ “ЗАлК”, у компанії Velbay Holding Ltd. (Кіпр, контролюється ОК “РусАл”, РФ) – 29,53629 акцій.
Статутний капітал ПАТ “ЗАлК” становить 155 млн 682,28 тис. грн, номінал акції – 0,25 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які підприємства сплатили найбільше податків з прибутку?