За сприяння служби зайнятості знайшли роботу майже 500 інвалідів

Питання надання соціальних послуг людям з інвалідністю постійно знаходяться в центрі уваги Запорізької обласної служби зайнятості.
Запорізькою обласною службою зайнятості ведеться постійна робота зі сприяння громадянам з інвалідністю в реалізації їх права на продуктивну працю і зайнятість. Обласним та базовими центрами зайнятості постійно проводяться «Дні відкритих дверей для громадян з інвалідністю», ярмарки та міні – ярмарки вакансій для осіб з інвалідністю; семінари та зустрічі з роботодавцями; презентації професій та курсів навчання для осіб з інвалідністю. Особам з особливими потребами надаються індивідуальні консультації, спрямовані на підвищення поінформованості щодо їхнього соціального захисту та впевненості у власних силах.
Протягом січня–вересня 2016 року на обліку в центрах зайнятості області перебували 2416 осіб з інвалідністю, яким було надано статус безробітного. За вказаний період за сприяння служби зайнятості працевлаштовані 489 осіб з інвалідністю. Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 185 осіб.
За направленням обласної служби зайнятості проходили професійне навчання, у тому числі шляхом стажування безпосередньо на робочому місці 127 безробітних інвалідів. Професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації інвалідів здійснювалась за професіями, доступними за станом здоров’я.
За дев’ять місяців поточного року одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності із коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття отримали 6 осіб з інвалідністю.
Зокрема, за 9 місяців 2016 року послугами центрів зайнятості Запорізької області скористались 46 демобілізованих учасників АТО, які мають інвалідність. З них за направленнями базових центрів зайнятості працевлаштовано 6 осіб, в тому числі 3-м виплачено допомогу по безробіттю для відкриття власної справи, ще 4 особи працевлаштовано після проходження професійного навчання.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ,тел.233-11-47