Стою на сторожі інтересів Якимівської громади

Головний обов’язок кожного депутата – відстоювати дотримання законів та захищати інтереси своїх виборців.  Працюючи в стінах Запорізької обласної ради я завжди пам’ятаю, що є обранцем  Якимівської  громади, виражаю і захищаю її  інтереси.
Багато проблем свого рідного краю прийшлось мені вирішувати протягом депутатської каденції, що розпочалась у листопаді минулого року. Підтримуючи тісний зв’язок із громадою шляхом проведення зустрічей та прийомів виборців, постійно отримую пропозиції, звернення, заяви і скарги жителів району та оперативно вживаю заходи щодо вирішення гострих проблем округу. Більшість заяв виборців стосується надання матеріальної допомоги, хоча трапляються і скарги на бездіяльності місцевої влади та правоохоронних органів. Постійного піклування та матеріальної підтримки потребують також навчальні і лікувальні заклади району.
Але найбільш гострою проблемою Якимівщини є незадовільний стан газо- і електропостачання. Зокрема, під моїм постійним контролем перебуває питання завершення газифікації с. Охрімівка, що входить в загальний проект розвитку «Якимівка-Кирилівка» та в план соціально-економічного розвитку нашого району. У 2012 році громада Охрімівки за власні кошти побудувала розподільний вуличний газопровід, однак газ у селі так і не з’явився у зв’язку із зупиненням будівництва підводного газогону. Для завершення будівництва необхідно прокласти 5,6 км газової труби від с. Шелюги. З метою вирішення питання мною було направлено 8 депутатських звернень до губернатора, народного депутата С.В. Соболєва, департаментів обласної державної адміністрації. Ключова проблема полягає у відсутності фінансування зазначеного об’єкта, оскільки місцеві бюджети таких коштів не мають. Єдиним виходом із ситуації є отримання субвенції із державного бюджету. Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» передбачена субвенція місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.  Одним із пріоритетних заходів, які направились обласною державною адміністрацією до КМУ і Міністерства фінансів є завершення будівництва газагону Якимівка-Кирилівка. Однак, станом на сьогоднішній день субвенції не надійшли, отже продовження робіт з газифікації заморожене. Тому буду наполегливо добиватися виділення коштів на завершення будівництва із обласного бюджету у 2017 році.
Іншою вагомою проблемою Якимівщини є електропостачання в смт. Кирилівка, яка в першу чергу стоїть перед жителями вул. Шевченка та Калініна. З метою налагодження безперебійної роботи електромереж мною були направлені звернення до ПАТ «Запоріжжяобленерго» та до селищної ради. На сьогоднішній день вже виділено земельну ділянку для будівництва розвантажувальної підстанції, яка вирішить проблеми з електропостачанням.
Також до мене звертаються мешканці смт. Кирилівка та Кирилівський селищний голова, які стурбовані з приводу запропонованих змін до перспективного плану об’єднання громад Якимівського району в одну громаду з адміністративним центром – смт. Якимівка. Як депутат обласної ради висловлюю свою підтримку депутатам селищної ради та жителям Кирилівки, більшість з яких виступає за створення двох громад: Якимівської та Кирилівської.
Як депутат обласної ради планую і надалі активно відстоювати інтереси громади, виконуючи доручення виборців в межах своїх повноважень.

Геннадій Шевченко,
Депутат Запорізької обласної ради,
фракція ВО «Батьківщина»