Підписано «культурний меморандум» між Запорізькою та Донецькою областями

Підписано «культурний меморандум» між Запорізькою та Донецькою областями

17-18 жовтня директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко з робочою поїздкою відвідав Донецьку область. Під час поїздки разом з начальником Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації Аліною Певною було підписано «Меморандум про співпрацю» між Управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації і Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації.
Метою «Меморандуму» є співробітництво та обмін досвідом у питаннях збереження культурної спадщини, організації концертної діяльності, організації виставок, розповсюдження кращих зразків національного мистецтва, відродження та розвитку народних художніх промислів, популяризації професійних та аматорських колективів, художньої творчості, реалізації музейної політики, методичної підтримки.
Ще на початку року Міністерство культури України прийняло пілотну програму «Український Донбас». Кожна область брала під опіку певну територію Донбасу і спрямовувала туди свої творчі колективи. Запорізькі театри, філармонія, професійні та аматорські колективи вже їздили з виставами та концертами до Слов’янська, Краматорська, Волновахи.

2325 211016
Після підписання «Меморандуму» основними завданнями спільної роботи є:
•об’єднання зусиль для культурної консолідації Донецької та Запорізької областей;
•формування цілісного культурно-інформаційного простору двох регіонів;
•просування високоякісного різноманітного національного культурного продукту;
•відродження та розвиток традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності українців і національних меншин;
•об’єднання зусиль для реалізації державної політики у сфері музейної справи.
-Приємною несподіванкою було побачити там виставку, присвячену мілітарним прапорам України, – розповів Владислав Мороко. – Нещодавно її вже презентували у нас, в Запоріжжі, тепер же вона працює на Донбасі (була у Бахмуті, тепер в Краматорську). Під час презентації виставки в Краматорському художньому музеї я познайомився із волонтерами, які об’єдналися в групу «Краматорські бджілки» для допомоги армії. На їх запрошення завітав до штабу. Ці активісти та волонтери є джерелом українства на звільненій території. За їхніми словами, одразу після визволення вони прийняли рішення, що мають стати провідниками всього українського на Донбасі. І ось вже два роки роблять все можливе, щоб ворог не здолав українців ані на фронті, ані в тилу. Для нашої області вони подарували бойовий прапор «Краматорських Бджілок»! Цей сильний подарунок я передам до нашого краєзнавчого музею. А найголовніше – що вже найближчим часом наші славні професійні колективи поїдуть Українським Донбасом із концертами та виставами. Також досягнуто домовленості про надання методичної допомоги дончанам у створенні нового музею. До Донецької області з творчими візитами завітають колективи Запорізької філармонії, Театру молоді, музичного училища, театру ім. В. Магара та інші. А колективи з Донбасу стануть учасниками наших творчих проектів та фестивалів.

2321