КП «БЕРДЯНСЬКВОДОКАНАЛ» УКЛАДАЛО ДОГОВОРИ, ЯКІ УЩЕМЛЮЮТЬ ІНТЕРЕСИ СПОЖИВАЧІВ

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала КП «Бердянськводоканал» на 68 тис. грн. за виконання не в повному обсязі рішення органів Антимонопольного комітету України.  
У червні 2014 року відділення визнало порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції дії КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради, які полягали в:
– укладанні зі споживачами (юридичними особами та фізичними особами-підприємцями) договорів про надання послуг водопостачання та водовідведення , зміст та умови яких порушують права споживачів та не відповідають вимогам нормативно-правових актів у сфері централізованого водопостачання та водовідведення,
– укладанні зі споживачами (населенням) договорів про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення , зміст та умови яких порушують права споживачів та не відповідають вимогам Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.
Рішенням адміністративної колегії КП «Бердянськводоканал» було зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом приведення умов договорів про надання послуг з водопостачання та водовідведення, які порушують права споживачів (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), у відповідність до вимог чинного законодавства, яке регулює взаємовідносини у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, та привести зміст та умови Договору із споживачами (населенням) до умов Типового договору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.
Відповідно до Закону України «Про Антимонопольний комітет України» розпорядження, рішення  органу Антимонопольного комітету України є обов’язковими для виконання у визначені ними строки, не виконання вищезазначених вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Водночас, при розгляді заяви мешканця міста Бердянська  у жовтні 2016 року було встановлено, що  підприємство виконало зобов’язання не в повному обсязі, а саме зміст та умови договорів на постачання холодної води та водовідведення, які укладалися з населенням, не були приведені у відповідність до Типового договору з усіма побутовимим споживачами.
Зазначені дії адміністративна колегія визнала порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді виконання не в повному обсязі рішення органів Антимонопольного комітету України і наклало на підприємство штраф у розмірі 68 тис. грн.
Про це повідомляє прес-служба Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України