Григорій Самардак : "Щоб заслужити довіру людей, потрібні роки, а зруйнувати її можна за секунди"

Консолідувати багатопартійну обласну раду, знаходити контакт з жителями громади, розвивати регіон – завдання не з простих. Але голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак з ними справляється.

-Григорій Вікторович, що, на Ваш погляд, найважливіше в депутатській роботі?
-Довіра людей, відповідальність перед людьми, перед суспільством, перед собою. Час складний, суспільство змінилося, ситуація в країні складна і в економічному, і в політичному плані. Змінилися і вимоги людей до влади. За стільки років слів наслухалися багато і різних, час оцінювати у справах і по результату. Щоб заслужити довіру людей, потрібні роки, а зруйнувати її можна за декілька секунд. До мене, як до голови обласної ради, звертаються жителі різних районів нашої області, і іноді із здивуванням дізнаюся, що не на кожній території можуть назвати депутата, який представляє їх інтереси в районній, міській, обласній раді. Якщо люди не знають свого депутата, значить, немає зворотного зв’язку, немає діалогу, неможливо відчути пульс суспільства. Таких випадків трохи, але вони є. Хоча більшість депутатів обласної ради активно працюють у своїх округах, зустрічаються з людьми і досить глибоко розбираються в проблематиці свого округу. Для влади, зокрема, для депутатів, важливо бути зрозумілими для людей, послідовними в діях і не відриватися від землі. Що стосується роботи обласної ради в цілому, то тут важливо, щоб депутатський корпус приймав неполітичні, зважені рішення обласного масштабу, прораховувавши риски і перспективи для людей.
-Як часто Ви буваєте на своєму виборчому окрузі? Чи знаєте ви проблеми, з якими стикаються люди на Вашому окрузі?
-Буваю, але хотілося б частіше. Я знаю людей, люди мене знають. Зустрілися, обговорили, прийняли рішення. Не так давно був прийом у Балабино. Окрім приватних звернень, вивчили два питання, які торкаються великої кількості людей. По-перше, від жителів чотирьох населених пунктів надійшло багато нарікань на роботу нового автотранспортного підприємства. Допускаю, що на стадії організації нових маршрутів і нового підприємства були недостатньо обстежені маршрути і заявки територій. Почули людей, розібралися. Сьогодні, за словами депутатів районної ради, ситуація нормалізується. І по-друге, було багато звернень з проханням організувати надання первинної медичної допомоги людям, які за станом здоров’я не можуть звернутися за консультацією до профільних лікарів. Я звернувся до керівництва Запорізької обласної лікарні з проханням внести пгт. Балабино в графік виїзного прийому лікарів. Лікарі обстежували більше 50-ти жителів, люди отримали необхідну допомогу і консультацію кваліфікованих фахівців. Як відомо, Запорізька обласна клінічна лікарня успішно практикує таку форму роботи в різних районах області.
-Ви керуєте обласною радою і, на відміну від депутатської роботи, це не громадське навантаження. Чим займається обласна рада?
-Запорізька обласна рада, як орган місцевого самоврядування, займається забезпеченням життєдіяльності і розвитком території Запорізької області. Звучить пафосно, але насправді це щоденна копітка робота великої кількості людей. Запорізька обласна рада – це майже 150 комунальних підприємств, установ і закладів, це трудові колективи і великий адміністративно-господарський комплекс, який треба містити і розвивати. Це 84 депутати, депутатські комісії і уперше у складі обласної ради працюють вісім фракцій політичних партій. Обласна рада – адміністративний, законодавчий, управлінський орган влади. І апарат обласної ради, і депутатський корпус працюють на результат, який багато в чому залежить від рівня професіоналізму і громадянської позиції кожного. Суспільство змінилося, ви вже не побачите тихих засідань комісій, присутності покірливих, байдужих депутатів “для галочки”, мовчазних сесій за типом “одобряємо”. Раджу усім це зрозуміти і прийняти, як ознаку демократичного суспільства. Для мене, як для керівника обласного парламенту, важливо щоб усі вісім політичних партій об’єдналися навколо здорового глузду, інтересів жителів Запорізької області і щоб від нашої загальної роботи люди бачили результат в кожному місті, районі, селі нашої області. Ми усі укорінилися на запорізькій землі, і у нас загальна відповідальність – будь то бюджетний процес, інвестиційна політика, управлінські рішення, кадрові, господарські питання наших лікарень, інтернатів, театрів і інших об’єктів соціальної сфери, які знаходяться у власності Запорізької обласної ради. Я підтримую ініціативу депутатів з створення механізму депутатського контролю за витрачанням бюджетних коштів.
-Що заважає країні і нашому регіону, зокрема, розвиватися?
-Війна, корупція, надмірне політизування і політична полярність суспільства, нікчемні амбітні люди, лінь, байдужість, підкилимові ігри, інтриги.
-Що робить обласна рада для того, щоб Запорізька область стала територією розвитку?
-Ми вивчаємо міжнародний управлінський досвід, прийняли Стратегію розвитку Запорізької області, переглядаємо з депутатами і аналізуємо усі проекти, де колись заривалися бюджетні гроші, справа не робилася, а люди роками чекають рішення проблем. Ми активно займаємося інвестиційною діяльністю, завойовуємо кредит довіри зовнішніх і внутрішніх інвесторів, щоб ліквідовувати провали в економіці, переорієнтовувати виробництва, створювати робочі місця. Але передусім ми відповідаємо за роботу комунальних підприємств облради і нам треба думати, як допомогти бюджетній сфері витримати зростання тарифів.
-А як Вам здається, чи не багато політики в роботі обласної ради?
-Ще раз повторюся, депутатський корпус обласної ради – це представники восьми політичних партій. Так, в сесійному залі буває непросто і жарко. І через це ми теж повинні пройти, пережити і прийти до розуміння, що використати сесійний зал треба не для популістських заяв, а для спільного пошуку рішень. Одна голова добре, а 84 – краще. Для політичних заяв є телебачення, газети, мітинги, але не обласний парламент. Людям, за великим рахунком, без різниці, від якої ти партії, був би результат. Сьогодні важливі економія бюджетних коштів і консолідація. Дбайливо і по-господарськи треба відноситися до того, що має в розпорядженні громада. У нас багато роботи і багато що треба встигнути зробити для людей тут і зараз.