Костянтин Бриль: "Субсидії - це реальна і доступна багатьом допомога з боку держави"

Голова облдержадміністрації упевнений в ефективності державної допомоги. Цифри говорять самі за себе: в умовах підвищення тарифів на послуги ЖКГ субсидіями вже охоплені 280 000 сімей Запорізької області, а це 41% від їх загальної кількості. І в порівнянні з минулим роком це в 5 разів більше.
З державного бюджету на субсидії Запорізької області в нинішньому році виділене 1,3 мільярда гривень. Минулого року сума дотацій складала 624 мільйона гривень, тобто в два рази менше. Проте все ще знаходиться немало політиків і так званих активістів, які скрізь говорять про “зраду” і зазначають, що людям не вижити з такими цінами на комуналку. Нав’язані стереотипи про субсидії спростовує керівник регіону Костянтин Бриль.
-Один з таких міфів говорить про те, що субсидію доведеться повертати. Насправді, субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не спричиняє за собою зміни форми власності житла, – підкреслює голова облдержадміністрації.
Ще однією помилкою є те, що нібито з оформленням субсидії пов’язано багато клопотів. Насправді для її призначення необхідно представити лише два документи – заяву і декларацію про доходи і витрати. Більше того, вказані документи можна подати будь-яким зручним способом: безпосередньо в управлінні соцзахисту, відправити поштою, навіть через Інтернет. Процедура отримання державної допомоги максимально спрощена і лояльна – отримати субсидію можуть навіть ті, у кого борги з оплати комунальних послуг. Програма розроблена так, щоб субсидія була призначена усім, хто дійсно її потребує.
-Субсидія не призначається, тільки якщо хто-небудь із зареєстрованих в житлі осіб впродовж 12 місяців перед зверненням вчинив купівлю земельної ділянки, квартири, будинку, автомобіля або інших товарів на суму більше 50 000 гривень. Те ж саме стосується і сімей, що мають депозити. Адже в сукупний доход не враховуються сплачені аліменти, доходи від розміщення депозитів, допомога громадських і благодійних організацій. Вичерпну інформацію можна отримати у будь-якому управлінні соцзахисту. Слід зазначити, що субсидії – це реальна і доступна багатьом допомога з боку держави. І нехтувати такою підтримкою безглуздо, – підкреслив Костянтин Бриль.
Очікується, що в новий опалювальний період цією допомогою скористаються понад 400 000 домогосподарств області, або 60% від їх загальної чисельності. Крім того,  вже стартувала робота з перерахування діючих субсидій в автоматичному режимі.

Леонід Семенов