Відділення оштрафувало підприємця за неправомірне використання у своїй діяльності позначення «Слоненок»

Адміністративна колегія Запорізького обласного  територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала фізичну особу-підприємця  на 1575  гривень за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.  
До територіального відділення звернулася власниця мережі магазинів «Слонëнок» (мова оригіналу) з заявою на свого конкурента – підприємця Т., який без її згоди використовував  схоже словесне позначення на фасаді магазину дитячих товарів з квітня до серпня 2016 року для своєї господарської діяльності.
Власниця мережі, яка здійснює роздрібну торгівлю товарами для дітей, ввела у господарський обіг позначення «Слонëнок» з 2003 року. Нею постійно проводяться заходи для підтримання та підвищення популяризації власних магазинів за допомогою реклами у газетах та журналах, через мережу Інтернет, по радіо. Також для реклами використовуються листівки, банери, візитки, пакети. Завдяки цьому власниця набула позитивну ділову репутацію на ринку роздрібної торгівлі товарами для дітей та певне коло клієнтів, які стали постійними споживачами товарів мережі магазинів «Слонëнок».
Тож використання підприємцем Т. схожого словесного позначення може призвести до змішування з діяльністю власниці мережі магазинів «Слонëнок» і ввести постійних споживачів цієї мережі в оману. Такі дії посилюють  конкурентну позицію підприємця Т. і  суперечать торговим та іншим чесним звичаям господарської діяльності.
Адміністративна колегія визнала такі дії підприємця Т. порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді використання позначення без дозволу суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати його або схоже на нього позначення у господарській діяльності, що  може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.
На даний час порушення припинено. Підприємець Т. на фасаді власного магазину дитячих товарів розмістив вивіску із словесним позначенням «Бегемотик».
Про це повідомляє прес-служба Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На фінансування армії запорізькі платники спрямували чверть мільярда гривень