Запорізька провінція – європейського рівня

Запорізька провінція – європейського рівня

У самому серці чернігівської глибинки – в селі Довгому, що затишно розляглося обабіч траси місцевого значення, відкрився європейського рівня пришкільний міні-стадіон, аналогів якому в нашій області, крім Мелітополя, практично, немає! А найкращим в Україні  це мальовниче село  не лише його мешканці по праву вважають …
– Ми проїхали майже всю Україну,але такого впорядкованого,  затишного й доглянутого села іще не бачили! – з гордістю переповіли мені  довгинці  враження  делегації німців-менонітів із Канади,які нещодавно відвідали свою прабатьківщину. Адже історія Довгого сягає у глибину позаминулого сторіччя,коли голландські німці-меноніти осіли на берегах річки Молочної й заснували свою колонію,зокрема й поселення Шпаррау.
Їхні сучасні нащадки були неабияк вражені,як гідно нині продовжує традиції, оберігає та дбає про свою маленьку Батьківщину місцева громада, трудовий колектив СВК «Світанок»
Та що там канадські гості – будь-кого вразить  впорядкованістю територія підприємства з потужною сучасною сільгосптехнікою та причепним інвентарем,чиста й затишна єдина вулиця села, прикрашена мощеними європлиткою тротуарами, автобусними зупинками з різьбленими лавами ( вони також встановлені майже біля кожного двору – їх подарували кожній родині трудівників підприємства,ветеранів,пайовиків) й охайними урнами для сміття.  Милує око однакова в усіх садибах огорожа із нарядних фігурних бетонних  секцій, почесна варта огороджених й підбілених молодих дерев понад дорогою.
І це не все. Дивують своєю доглянутістю місцевий ФАП, Будинок культури,дитячий дошкільний заклад,у одному з вільних приміщень якого розташувався сучасний тренажерний зал, тепла,затишна сучасна школа,на подвір’ї якої радує  шкільну малечу новенький дитячий ігровий майданчик. А тепер іще й футбольне поле зі штучним покриттям!
– Не передати словами нашої радості,- не приховує піднесених почуттів під час урочистого відкриття міні-стадіону учитель фізкультури Довгинського НВК,досвідчений педагог Геннадій Рєзников, спостерігаючи за грою місцевої  дорослої футбольної команди «Вікторія»,в якій,з часу заснування в 1968  році грає уже п’яте покоління!- Ми частенько приймали різного роду турніри,тому хотілося кращих умов. І от тепер наша мрія здійснилася.  Велика шана трудовому колективу кооперативу,але таке було б неможливе без ініціатора та натхненника усіх добрих справ у селі, мудрого розпорядливого,небайдужого керівника і великого патріота, голови правління СВК «Світанок» В’ячеслава Курленкова. Він дуже відданий селу,живе та працює для людей!Але надзвичайно скромний і вважає,що усі здобутки-результат самовідданої праці усього колективу.
Наче на підтвердження цих слів, мою увагу привертає красномовне  гасло, розміщене на конструкціях стадіону «СВК «Світанок»- працюємо для Вас!»
– Кілька років тому команда була другою в обласній першості. Але головне не лише перемоги,а фізичний розвиток,- продовжує педагог. – Хоча серед тих наших земляків – любителів  спорту,які регулярно займалися у тренажерному залі, є навіть учасники та переможці чемпіонатів України,Європи. Таке футбольне поле-великий стимул  не лише для любителів футболу, для школярів,а й усієї  молоді села.
Достатньо було бачити сяючі посмішками обличчя дітвори,зокрема, семикласників Каріни Байди, Наталі Гуменюк, Олександра Полякова,п’ятикласниць Іринки Заєць, Юліани Єфіменко, Дем’яненко Анжели та їхніх товаришів по школі. Учні розповіли,що дуже пишаються своїм селом,не люблять надовго його  покидати. А на стадіон тепер біжать поки дозволяє погода,кожної вільної хвилинки: люблять футбол,волейбол,займаються в гуртку ритмічного танцю.

IMGP0830
Та найбільше переваги новобудови оцінили,звісно ж досвідчені футболісти:
– Футбольне поле збудоване за новітніми технологіями. Штучне покриття з дренажною системою знижує ймовірність травм. Приміром, можна виконувати підкат і не боятися ушкоджень Добре й те, що можна грати за будь-якої погоди: у дощ вода швидко відводиться, а взимку треба буде лише прибрати сніг перед грою,- охоче розповідає незмінний гравець «Вікторії», правоохоронець за професією, начальник сектору ОГП Чернігівського ВП Бердянського ВП ГУНП України у Запорізькій області  за посадою, майор поліції Володимир Фівка.
А тим часом,гості милувалися «інтер’єром» і довкола,адже     майданчик огороджений, освітлюється чотирма  потужними ліхтарями,а ззовні створено затишну «фан-зону» із рядом крісел для вболівальників та прикрашену яскравими осінніми квітами.
Такі ж барвисті кущики осінніх квітів, а ще  українські прапори та футбольні м’ячі від СВК «Світанок» подарували гостям з усіх шкіл району,які приїхали на свято відкриття. Не обійшли увагою представників тих сільських громад,де навчальних закладів немає.
То й не дивно, що не поскупилися на щирі слова та вдячність місцевій громаді, завітали розділити свято з іменинниками голова Чернігівської райдержадміністрації Віктор Дудукалов, заступник голови районної ради Владислав Лебедь, Просторівський сільський голова Оксана Мигован,  завідуюча відділом освіти, молоді та спорту Чернігівської райдержадміністрації Віта Отрода, представники обласної федерації футболу
Заслуженими оплесками віддячили численні гості свята В’ячеславу Курленкову, якому голова виконкому Запорізької обласної федерації   Віктор Межейко вручив медаль Федерації футболу України «За заслуги»,а   довгинським спортсменам адресував вітання від  голови ФФУ Андрія Павелка та  вручив подарунки.
Не передати почуття присутніх,коли було перерізано символічну стрічку, зазвучав  Державний Гімн України і гімн Євросоюзу, урочисто здійнялися прапори й одночасно школярі та гравці футбольних команд розгорнули на майданчику два великих полотна-стяги — України та ЄС.
А хтось із гостей сказав,що лише у такі хвилини розумієш,за яку Україну стоять у морозних окопах наші герої. За те,щоб й у важкі часи лихоліття в найменшій сільській глибинці відкривалися такі стадіони. Щоби  наші діти не були свідками   економічного, політичного та військового протистояння й корупційних скандалів,а мали такі європейські у мови для свого розвитку.
І такий гідний приклад любові до свого народу…

Вікторія Марченко