Реальна поміч - реальним людям

Ця історія трапилась ще восени минулого року. До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у телефонному режимі надійшло повідомлення від класного керівника 10-Б класу про дитину, яка постраждала від жорстокого поводження. Крістіна розповіла, що під час сварки батьків вона намагалась захистити матір, та отримала стусана від свого вітчима. Також, повідомила, що останній час вона не жила вдома і не відвідувала навчальний заклад, пояснюючи це тим, що батьки зловживають спиртними напоями, вчиняють бійки між собою і вона не може знайти спільної мови з ними. У Крістіни почались непорозуміння з матір׳ю.
Мати дівчини жила зі своїм співмешканцем, який є біологічним батьком молодших дітей – Олександра та Вікторії.
Жінка не надавала дитині належного догляду, не приділяла достатньої уваги, не цікавилась її навчанням та не купувала доньці необхідні речі. Внаслідок цього, дівчина стала агрессивною та озлобленою. В сім’ї почалися нескінченні сварки…
Коли в справу втрутився фахівець із соціальної роботи центру соціальних служб, ситуація в родині була вже напруженою. Змучені постійними сварками і доріканнями, члени родини, здавалося, втратили надію. Найстрашніше, що в цій ситуації страждають діти. Крістіні, Олександру та Вікторії був потрібен належний догляд, материнська увага, тепло, любов, а за сварками в родині і зловживанням спиртними напоями батьків, їм цього не вистачало.
В результаті, за заявою матері, Крістіна була влаштована до Мирненського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Перед фахівцем було важке завдання – примирити двох рідних людей – мати та доньку та повернути дівчину до дому. Спочатку роботи з сім’єю фахівець із соціальної роботи визначив для себе та членів родини відповідний алгоритм дій, які були спрямовані на поліпшення взаємин між членами родини, вирішення конфліктних ситуацій. Наступним кроком було надання комплексу соціальних послуг, спрямованих на профілактику зловживання алкоголю, ведення здорового способу життя, формування навичок відповідального батьківства. Батькам роз’яснювались їх права та обов’язки, права дітей, можливі наслідки щодо ухиляння виконання батьківських обов’язків. Робота з сім’єю потребувала постійного контролю та втручання з боку фахівця. Батьки продовжували зловживати алкоголем, матір неодноразово залишала дітей уходила у невідомому напрямку, не реагувала на зауваження спеціаліста, продовжувала вести аморальний спосіб життя. Під час планового відвідування сім’ї, комісія у складі: директора Центру, дільничого інспектору, представника служби у справах дітей та медичного працівника встановила, що батьки, за зовнішніми ознаками, перебували у стані алкогольного сп’яніння та цього навіть не заперечували.
Тому, згідно розпорядження голови районної державної адміністрації діти, все ж таки, були відібрані, але без позбавлення батьківських прав.
Це було великим ударом для батьків, і трохи пізніше, вони зрозуміли свої помилки та виявили бажання повернути дітей до дому. Однією з основних вимог до батьків було – пройти повний курс лікування від алкогольної залежності у Запорізькому наркологічному диспансері, і вони все ж таки, на це зважились.
Обмислюючи свої дії та помилки, у родину потроху почав повертається спокій та порозуміння. Крістіна, Олександр та Вікторія тепер знаходяться вдома. Більше не чутно сварок та лайок. Діти нагодовані, чисто вдягнені та спокійні. На даний час, робота з сім’єю продовжується, бо є ще невирішені питання.
Ось так вчасна допомога фахівця із соціальної роботи може дати рідним людям змогу зрозуміти й почути один одного та вирішити складні життєві обставини. Не дивлячись на всі негаразди, що трапляються в нашому житті, такі позитивні результати надають сил і оптимізму для подальшої роботи спеціалістам системи Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
На передодні Дня працівника соціальної сфери, хочеться висловити вдячність тим, хто зміг активізувати сили, терпіння та ентузіазм, щоб вирішувати на перший погляд нездоланні труднощі та знаходити шляхи подолання найскладніших перешкод. І чимале значення відіграють у цьому згуртованість колективу, взаємна підтримка та спрацьованість, вміння йти на компроміси та конструктивно вирішувати виникаючи питання. Незаперечним є той факт, що історію будь-якої держави, народу, колективів будують люди, які чесно, натхненно віддаються своїй справі, а особливо якщо ця справа – служіння людям.
Тільки за 9 місяців 2016 року  20106 сімей та окремих осіб отримали соціальні послуги центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тому, якщо Ви або Ваша сім’я потребує розуміння, підтримки, допомоги, в тому числі у зв’язку з конфліктною ситуацією на Сході нашої країни, знайте – центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завжди готові підставити своє міцне плече!
Контакти, за якими Ви зможете з нами зв’язатись:  E-mail: css@ukrpost.ua, наш сайт: www.ssm.zp.ukrtel.net, а також телефони довіри: 15-84, 095-845-15-84,
067-515-15-84, 063-404-92-84