Запорізькі рятувальники взяли участь у круглому столі стосовно реагування на соціально-економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні

Запорізькі рятувальники взяли участь у круглому столі стосовно реагування на соціально-економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні

31 жовтня рятувальники запорізького гарнізону взяли участь у круглому столі «Практика провадження кейс-менеджменту БО БФ Карітас Запоріжжя в роботі з внутрішньо переміщеними особами» за результатами проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні». Проект реалізовувався Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Японії в партнерстві з Міністерством соціальної політики України. Завдяки ПРООН більше 6 тисяч людей отримали нові навички і практичні знання, що дозволило їм знайти нову роботу та сміливо дивитися у майбутнє. Програма з працевлаштування допомогла створити 950 нових робочих місць; близько 3 тисяч ВПО і жителів Донбасу отримали навички з ведення бізнесу; понад 1000 переселенців пройшли програми з перекваліфікації та розвитку навичок віддаленої роботи.
У ході сьогоднішнього заходу учасники обговорили актуальні питання впровадження підходу «Кейс-менеджмент» як методу комплексної допомоги сім’ям, які опинилися у скрутному становищі. Метою кейс-менеджементу є забезпечення підтримки і надання допомоги людям у доступі до ресурсів, необхідних для їх проживання і функціонування в громаді. Спектр проблем, які вирішуються завдяки цьому методу дуже широкий, починаючи від влаштування дитини в садок до пошуку роботи та медичних обстежень. З червня по жовтень 2016 року вже 284 особи звернулися за допомогою до кейс-менеджерів БФ Карітас Запоріжжя, 185 з яких взяли під персональний супровід.
Кейс-менеджмент ВПО не передбачає надання матеріальної допомоги (грошової чи гуманітарної), а спрямований на соціальний супровід у адаптації до нових умов проживання.

IMG 2663
«Подібні програми не втрачають своєї актуальності, оскільки незважаючи на позитивну динаміку соціалізації внутрішньо переміщених осіб у нашій області, проблеми в адаптації все ж таки залишаються. Кейс-менеджмент – дієвий інструмент у подоланні не тільки психологічних проблем ВПО, а й виконує просвітницьку функцію, налагоджує взаємовідносини з соціальними системами для отримання послуг та необхідних ресурсів. Завданням Регіонального штабу є оперативне та змістовне донесення інформації стосовно цієї програми до ВПО, якими ми опікуємося для того, щоб ті, хто потребує допомоги обов’язково її отримали» – зазначив начальник відділу по роботі з особовим складом ГУ ДСНС України у Запорізькій області, полковник служби цивільного захисту Володимир Олійник.
Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у Запорізькій області.